Розвиток бджільництва

Дата: 15.03.2021 15:08

Розвиток бджільництва

Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року (надалі – Програма) передбачені напрями підвищення конкурентоздатності малого та середнього аграрного бізнесу, напрям розвиток бджільництва.

Напрямок підтримки:

- підтримка пасічників-початківців, а також учасників бойових дій, які пройшли відповідне навчання в ліцензованих освітніх закладах, шляхом відшкодування 50% вартості матеріалів та обладнання для облаштування першої пасіки (вулики нові, медогонки, воскотопки, стіл для розпечатки сот), але не більше 50,0 тис. грн на один суб’єкт господарювання за умови утримання від 10 бджолосімей.

- фінансова підтримка на закупівлю племінного матеріалу шляхом відшкодування 50% вартості племінного матеріалу, закупленого у суб’єктів племінної справи, але не більше ніж 20,0 тис. грн на одну пасіку.

Підтримка пасічників-початківців, а також учасників бойових дій, які пройшли відповідне навчання в ліцензованих освітніх закладах, випускників ліцензованих з даної спеціальності навчальних закладів області останніх трьох років випуску перед звітним, мешканців Полтавської області, зареєстрованим як фізичні особи-підприємці, члени сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи, які організовуються на основі діяльності фізичної особи-підприємця), шляхом відшкодування 50% вартості матеріалів та обладнання для облаштування першої пасіки (вулики нові, медогонки, воскотопки, стіл для розпечатки сот), але не більше 50,0 тис. грн на один суб’єкт господарювання, за умови утримання від 10 бджолосімей.

Фінансова підтримка надається пасічникам-початківцям, а також учасникам бойових дій, які пройшли відповідне навчання в ліцензованих освітніх закладах, мешканцям Полтавської області, випускникам ліцензованих з

даної спеціальності навчальних закладів області останніх трьох років випуску перед звітним.

Для отримання фінансової підтримки до уповноважених осіб виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад та/або Департаменту подаються такі документи:

1. Заявку за встановленою Департаментом формою;

2. Копію (скан-копію) паспорта, облікової картки платника податків (за наявності) та копію довідки про відкриття поточного рахунку в банку – для фізичних осіб-учасників;

3. Копію (скан-копію) статутного документа1 та довідки про банківські реквізити – для юридичної особи-учасника;

4. Документи фінансової звітності за попередній календарний рік та за останній звітний період відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку: «Балансу» та «Звіту про фінансові результати» (для юридичних осіб) або «Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва» (для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та юридичних осіб –суб’єктів мікро- та малого підприємництва);

5. Податкові декларації з доходів за формою № 1ДФ за попередній календарний рік;

6. Документ про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (довідку, видану органом Державної податкової служби України та чинну на дату подання, або Витяг про стан розрахунків з бюджетом, отриманий з використанням Електронного кабінету платника);

7. Письмове зобов’язання за формою, затвердженою Департаментом, повернути у місячний строк до бюджету Полтавської області кошти у разі встановлення контролюючими органами та органами державної влади (зокрема, але не виключно, Полтавською обласною державною адміністрацією) факту їх незаконного одержання.

8. Перелік документів відповідно до вимог, визначених за напрямами фінансової підтримки:

- копія диплома та/або свідоцтва про закінчення навчального закладу;

- копію посвідчення учасника бойових дій (для учасників бойових дій);

- довідка з сільської, селищної, міської чи районної в місті ради про реєстрацію пасіки за місцем її розташування;

- ветеринарно-санітарний паспорт пасіки;

- копії платіжних документів на обладнання та матеріали.

Стимулювання розвитку бджільництва шляхом фінансової підтримки на закупівлю племінного матеріалу та створення племінних пасік для фізичних осіб-підприємців, сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи, які організовуються на основі діяльності фізичної особи-підприємця) шляхом відшкодування 50% вартості племінного матеріалу, закупленого у суб’єктів племінної справи, але не більше ніж 20,0 тис. грн на одну пасіку.

Фінансова підтримка надається пасічникам фізичним особам-підприємцям, сімейним фермерським господарствам (без набуття статусу юридичної особи, які організовуються на основі діяльності фізичної особи-підприємця).

Для отримання фінансової підтримки до уповноважених осіб виконавчих

комітетів сільських, селищних та міських рад та/або Департаменту подаються

такі документи:

1. Заявку за встановленою Департаментом формою;

- копії платіжних документів на придбані бджолосім’ї або бджоломатки;

- свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі суб’єктів племінної справи у тваринництві, де придбано племінні бджолосім’ї або бджоломатки;

- ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

Повністю ознайомитися з Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року та Порядком використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року можна на офіційному веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації (http://apk.adm-pl.gov.ua) за посиланням: