Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Підтримка плодово-овочевого сектору

Дата: 19.02.2021 10:46
Кількість переглядів: 300

За повідомленням програми USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО:

USAID запускає проєкт підтримки для виробників плодоовочевого сектору

В Україні стартує проєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який спрямований на підвищення ефективності виробництва плодово-овочевої продукції та створення доданої вартості продукції у восьми цільових областях України.

Про це розповіла директор Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО Ксенія Сидоркіна.

«Проєкт #ЕФКО — це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва. Фокус робимо на використання сучасних ІТ-рішень та різних технік і матеріалів. В Україні дуже широко використовуються такі технології, але, на жаль, не в усіх сферах. Зазвичай це можуть собі дозволити великі компанії або ж при вирощуванні зернових та олійних культур. Наше завдання — зробити цей ринок більш доступним і адаптованим для інших виробників, особливо малих і середніх підприємств», — зазначає Ксенія Сидоркіна.

За її словами, USAID вкладає ресурси в цей напрям, у першу чергу — для підвищення продуктивності, врожайності та економічної ефективності в плодово-овочевому секторі.

«Досягається це шляхом економного, безпечного використання пестицидів, економного використання природних ресурсів, особливо водних. Дуже важливий фокус на те, що такі засоби знижують вплив на навколишнє середовище, а також підвищують якість і безпечність харчової продукції», — розповідає Ксенія Сидоркіна.

Також вона зазначила, що хоча Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО нещодавно працює в Україні, але вже має певні здобутки. Серед них експерт назвала досягнення кооперативу «Агро Весна», де вдалося на 28% зменшити витрати на вирощування полуниці за рахунок економії води майже на чверть — економія і ефективність поливу зросла на 15%, а також на 15% зменшилось використання добрив та ЗЗР. Ще один вдалий приклад — ТОВ «Нікдарія», де у виробництві ягід досягнуто економії води на 25% і підвищена продуктивність вирощування лохини майже вдвічі.

«Програма АГРО має на меті й надалі просувати smart-технології в плодово-овочевому секторі — продовжуватимемо підтримку пілотів і розширення досвіду у використанні smart-технологій, запланували програму з оптимізації управління агротехнологічними процесами з використання дронів — моніторинг внесення добрив, шкідників. Плануємо проєкт об’єднання в одну систему стеження та прогнозування, яка буде доступна для дрібних виробників. Також буде інформаційно-навчальна програма, де виробникам надаватимуться практичні знання», — розповідає Ксенія Сидоркіна.

Долучитися до проєкту «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі»


Для довідки: проєкт #ЕФКО — це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва, який діятиме у восьми цільових областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Полтавській, ЧеркаськійПроєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодово-овочевому секторі» впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО та асоціація «Ягідництво України».


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Перейти до статті:

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь