Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

До уваги власників великої рогатої худоби

Дата: 05.06.2020 15:59
Кількість переглядів: 1039

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує, що організаційні і правові засади ідентифікації та реєстрації тварин з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контрою за епізоотичною ситуацією в Україні визначає Закон України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» (далі Закону).

Абзац 1 ст. 4 Закону – об’єкт ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Відповідно до ст. 5 Закону юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

  1. Подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  2. Ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  3. Вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
  4. Зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства;
  5. Здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
  6. Подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію та падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати такий дій або подій;
  7. Проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність із забою та утилізації тварин, зобов’язані: подавати для реєстрації дані про забій, утилізацію тварин, а також дані про господарства, що здійснюють такий забій та утилізацію; вести облік забитих, утилізованих тварин; проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність із продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин, зобов’язані: подавати для реєстрації дані про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організовують виставок тварин; вести облік тварин; здійснювати продаж, проводити виставки і штучне осіменіння лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Переміщення юридичними та фізичними особами тварин, які не відповідають вимогам законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин, забороняється.

Крім того, відповідно до п.5 Порядку використання сум податку на додану вартість сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року № 246, дотація за молодняк виплачується фізичним особами за утримання молодняку ВРХ в їх домогосподарствах та збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів.

Дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі: 250 грн за голову – за молодняк віком від 3 до 6 місяців; 500 грн за голову – за молодняк віком від 6 до 9 місяців; 750 грн за голову – за молодняк віком від 9 до 12 місяців; 1000 грн за голову – за молодняк віком від 12 до 12 місяців.

У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився у господарствах фізичних осіб, виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

У разі утримання фізичними особами в своїх господарствах молодняку, набутого шляхом його переміщення від інших власників, бюджетна дотація за молодняк виплачується у розмірі 250 гривень за кожні повні три місяці його утримання в такому господарстві до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

Датою переміщення молодняку вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті ВРХ, засвідчена печаткою дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини, або дата видачі паспорта ВРХ новому власникові.

За п.п.2 а) ст. 27 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, у тому числі власні (самоврядні) повноваження: забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку відповідної території, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Згідно абз.1, абз.3, абз.10, абз.19 п.п.1 п.4 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області забезпечує здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю); здійснює державний нагляд (контроль) за: переміщенням тварин; аналізує причини й умови виникнення та поширення хвороб тварин, організовує заходи щодо локалізації та ліквідації спалаху заразних хвороб, спільних для тварин і людей, готує пропозиції та рекомендації щодо профілактики, ліквідації та боротьби з такими хворобами.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь