Попередження випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин

Дата: 23.04.2020 13:59

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

До уваги керівників сільськогосподарських та фермерських господарств, власників особистих селянських господарств та пасічників!

В зв’язку з проведенням комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах, що проводяться із використанням засобів захисту рослин (ЗЗР), вже є випадки отруєння та загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності.

Відповідні роботи підприємства повинні проводити з дотриманням норм діючого законодавства та «Порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами», якими визначено:

• власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл;
  • обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години;
  • не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл;
  • на період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.

Просимо дотримуватися вимог чинного законодавства при використанні засобів захисту рослин та поважати працю один одного.