Запобігання занесення та поширення на території громади гострої респіраторної хвороби

Дата: 11.03.2020 16:26

06 березня 2020 року в кабінеті селищного голови Олександра Василенка за участю головних лікарів КНП «Чорнухинська РЛ» Костянтина Самойліка та КНП «Чорнухинський ЦПМСД» Віктора Огаря відбулася нарада з питань готовності закладів охорони здоров’я до протидії захворюваності на коронавірусну інфекцію жителів громади, та розроблення плану діяльності в разі виявлення захворювання.

Останні тижні в інформаційному просторі створено надмірний ажіотаж навколо коронавірусної інфекції. Ми, як нація, яка звикла довіряти джерелам масової інформації, віримо всьому. Але давайте без паніки, керуватись лише перевіреним фактам. Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,3%.

!!! Пам’ятайте про свій захист і людей навколо:

-часто і ретельно мийте руки водою і милом. Щонайменше 20-30 секунд;

-якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук – розчин із вмістом спирту 60-80% або із 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, особливу увагу приділити нігтям;

-не торкайтесь брудними руками очей, носа чи рота;

-уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.

!!! Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігати зараженню інших:

-залишайтеся вдома, якщо захворіли;

-уникайте тісного контакту з іншими людьми;

-прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а після ретельно мийте руки;

-регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;

-будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.

Наші поради залишаються незмінними – зберігайте спокій, допомагайте один одному та поширюйте здоровий глузд.