Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ  - ПРОГРАМА «ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ»

Дата: 15.01.2020 16:58
Кількість переглядів: 539

22 червня 2017 року № 2118-VIII набрав чинності  Закон України     «Про енергетичну ефективність будівель», який  визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях. Із зазначеним Законом України є можливість ознайомитись за посиланням: 

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2118-19.

Житлові будинки, більшість з яких побудована ще у минулому сторіччі, споживають більше 40 % всіх енергоресурсів.

Низька енергоефективність у поєднанні із загальним старінням житлового фонду разом утворюють проблему у створенні комфортного середовища для проживання мешканців району. Вкрай потрібно усунути основні проблеми житлового фонду:

•  дахове перекриття в такому стані, що потребує заміни або реконструкції з проведенням енергоефективних заходів;

• втрати тепла йдуть через підвальні приміщення, двері, вікна та інше, які вимагають заміни, реконструкції або ремонту для підвищення енергоефективності будівлі;

• системи опалення не мають регулювання подачі енергоносіїв, що при перепадах температури на вулиці призводить до значних їх перевитрат;

• зношеність внутрішньобудинкових мереж також впливає на енергоефективність будівлі.

Відсутність технічного переоснащення і затримки у виконанні необхідних ремонтних робіт сьогодні призводять до більш високих витрат завтра.

На даний час в Чорнухинськомурайоні діє декілька програм енергоефективності:

Урядова програма  «теплих кредитів». 

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з державного бюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу «теплих  кредитів» в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центріДерженергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та

e-mail:energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.

Як взяти участь у Програмі?

Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:

1.     Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).

2.     Отримує кредитні кошти.

3.     Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

4.     Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.

5.     Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

Загалом процес відшкодування займає  до 2 місяців.

Також, наголошуємо, що в 2020 році продовжує діяти місцеварайонна програма здешевлення «теплих кредитів», за якими надається додаткова компенсація по кредиту(з районного бюджету). 

Районна Програма енергоефективності.

Рішенням 24 позачергової сесії районної ради сьомого скликання від 20 вересня 2017 року прийнято районну «Програмувідшкодування частини суми кредитів, отриманих фізичними особами на впровадження заходів з енергоефективності житлового фонду Чорнухинського району на 2017-2020 роки». Програмою передбачено відшкодування населенню з районного бюджету частини тіла кредитів, отриманих на впровадження енергозберігаючих заходів, в розмірі 10 відсотків, але не більше 1000 грн. по одному кредитному договору.

21 листопада 2017 року між райдержадміністрацією та ПАТ «Державний ощадний банк України» підписано Генеральний договір про співробітництво за прийнятою Програмою.

Детальну інформацію про місцеву підтримку можна отримати в секторі архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства райдержадміністрації за тел.:

5-18-42, 5-28-58.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь