Правила участі у громадському бюджеті

1. Загальний обсяг громадського бюджету Чорнухинської селищної територіальної громади на бюджетний рік становить 600,0 тис. грн.

2. Максимальна вартість одного проєкту – 200,00 тис. грн.

3. Мінімальна кількість підписів, що мають бути зібрані для ініціювання проєкту до громадського бюджету – 15 осіб (крім автора проєкту та членів його сім’ї).

4. Мінімально можливий вік автора – 16 років.

5. Строк впровадження проєктів – наступний бюджетний рік.

6. Терміни початку і завершення прийому проєктів: з 01.05 по 31.05 поточного (конкурсного) року.

7. Терміни аналізу поданих проєктів та виставлення їх на голосування: з 10.06 по 20.06 поточного (конкурсного) року.

8. Терміни початку і завершення голосування за проєкти: з 01.07 по 10.07 поточного (конкурсного) року.

9. Термін визначення проєктів-переможців: з 15.07. по 20.07 поточного (конкурсного) року.

10. Пункти супроводу громадського бюджету розміщуються в адміністративних приміщеннях виконавчого комітету селищної ради, у тому числі на території віддалених робочих місць ЦНАП в сільській місцевості.

11. Проєкт повинен бути спрямований на вирішення певної проблематики у одній із сфер, що наведені нижче.

11.1. Безпека та громадський порядок – заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеки громадян, захист їхньої власності, цивільного захисту населення.

11.2. Розвиток пішохідної та велосипедної інфраструктури. Облаштування паркувальних місць для автомобілів та велотранспорту.

11.3. Екологія та енергозбереження – заходи, спрямовані на збереження довкілля та ощадне використання ресурсів, розвиток рекреаційних зон, створення цивілізованої практики поводження з безпритульними тваринами.

11.4. Комунальне господарство – облаштування та озеленення територій, розвиток громадської інфраструктури спільного користування. Вуличне освітлення. Поліпшення якості питної води та розвиток інфраструктури водопостачання.

11.5. Розвиток цифрової доступності інфраструктури та послуг, створення інтерактивних практик.

11.6. Культура та мистецтво – розвиток культурних просторів та активностей, збереження та популяризація історико-культурних пам’яток, традицій, відновлення мотиваційних заходів.

11.7. Освіта – розвиток освітніх просторів та практик.

11.8. Охорона здоров’я – розвиток інфраструктури та спроможності профільних закладів. 11.9 Соціальний захист та соціальне забезпечення населення, покращення фізичної доступності громадської інфраструктури для людей з обмеженими можливостями, розвиток інклюзії.

11.10. Спорт – реконструкція та оптимізація спортивної інфраструктури.

11.11. Туризм – сприяння розвитку туризму різних видів та туристичної інфраструктури. Популяризація туристичного потенціалу громади.