Сказ – смертельна небезпека для тварин та людей!
Сказ є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено
Основний шлях проникнення вірусу сказу в організм – це пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин. Збудником сказу є вірус.
Проблема сказу завжди була актуальною в Україні, так як на її території мешкає 22 види диких м’ясоїдних тварин, які є потенційним джерелом збудника сказу в природі. Основним джерелом збудника сказу продовжує залишатись червона лисиця. Важливе епізоотологічне значення мають єнотовидні собаки, хижаки родини куниць та вовки а також безпритульні тварини.
Профілактика та ліквідація природного сказу в Україні включає заходи контролю щільності червоної лисиці та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами.
Одними із найважливіших завдань боротьби зі сказом є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак і котів.
Шановні мешканці нашої теиторіальної громади, за наявності у Вас собак, котів, не забувайте надавати їх для проведення профілактичних щеплень проти сказу в державну установу ветеринарної медицини. В разі виявлення у Ваших тварин неадекватної поведінки, вживайте заходів для ізоляції тварини та повідомляйте спеціаліста Чорнухинської дільниці ветеринарної медицини Лубенської районної дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, за адресою: вул. Стовпова, 53, смт Чорнухи. При нанесенні покусів чи подряпин хворою твариною, негайно звертайтесь до медичного закладу.
Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області