Зимова пастка: небезпеки льодових перипетій
Зимові водойми ваблять око своєю гладінню та сяйвом. Але під тонкою крижаною бронею криється чимало ризиків для людини, необачність якої може обернутися трагедією.
Ступаючи на лід, ми ризикуємо опинитися в льодяному полоні, зазнати переохолодження чи обмороження, а віддаленість від цивілізації зменшує шанси на порятунок. Тож як вберегтися?
Запорукою безпеки є вміння визначити міцність льодового панцира. Прозорий блакитний лід, без тріщини, шуму води чи дивних звуків - надійніший за білу матову кригу. Він має бути завтовшки від 10 см для пішого переходу або 15 см для групи людей.
Не довіряйте ополонкам, впадінням річок, незамерзлим струмкам та джерелам, місцям поблизу кущів та очерету. Кучугури снігу, швидка течія та області біля мостів та причалів - це пастки, що можуть коштувати вам життя.
У вашому зимовому арсеналі завжди мають бути міцні мотузки та рятувальні палиці. Обходьте тріщини, промоїни та інші небезпечні зони. Не збирайтеся юрбою в одному місці, тримайте дистанцію 5-6 метрів. А якщо все ж потрапили до крижаного полону - не впадайте у відчай, а спробуйте вибратися.
Розглянемо правила безпеки на льоду.
Основні ризики виходу на лід: провалювання під кригу, переохолодження та обмороження, віддаленість від допомоги.
Як визначити міцність льоду: прозорий блакитний лід міцніший за білий матовий, без тріщини, шуму води та глухого звуку під ногами, товщина понад 10 см для переходу пішки, понад 15 см для групи людей.
Найбільш небезпечні місця: ополонки, місця впадіння річок, струмки, джерела, поблизу кущів, очерету, під кучугурами снігу, місця з швидкою течією, біля мостів та причалів.
Правила поведінки на льоду:
1. Не виходити на підталий та тонкий лід
2. Не збиратися великими групами в одному місці
3. Тримати дистанцію 5-6 метрів між людьми
4. Мати при собі засоби порятунку - міцну мотузку, палицю
5. Обходити небезпечні місця, тріщини, промоїни
6. При потраплянні у воду намагатись вибратись на лід
Подбайте про свою безпеку - і насолодіться зимовими дивами сповна!