Штрафи за втручання в роботу лічильника води

Дата: 22.08.2024 14:00
Кількість переглядів: 367

Фото без опису

Останнім часом люди дедалі частіше цікавляться, який штраф за зірвану пломбу на лічильнику води в Україні? Що буде за зупинення роботи приладу обліку? Який штраф за магніт на лічильнику води? Чи передбачено відповідальність за зрив пломби? Який штраф за зняття пломби лічильника води в Україні?

Це все обумовлено тим, що ціни на комунальні послуги відчутно вдаряють по гаманцях українців. У зв’язку з цим деякі споживачі вдаються до різних хитрощів, щоб зменшити суми у квитанціях на оплату. Ці методи є незаконними і, відповідно, спричиняють штрафні санкції.

Законодавством встановлено, що кожен споживач води має мати прилад обліку. У його роботу не можна втручатися, інакше буде штраф за втручання в роботу лічильника, його умисне ушкодження, зміну конструкції. Найчастіше жителі нашої країни стикаються із застосуванням штрафу за зняття пломби з водяного лічильника.

Обов’язки споживача

Лічильник – це пристрій обліку, згідно з яким контролером фіксуються показання спожитої води за звітний період. Такі прилади обов’язково пломбуються, підлягають періодичній повірці.

Кожен споживач зобов’язаний:

- стежити за справністю та цілісністю лічильника;

- своєчасно звертатися щодо перевірки;

- оплачувати спожиту воду;

- не допускати втручання у роботу приладу обліку, зрив пломби, встановлення магнітів тощо.

Що буде, якщо зірвати пломбу з водолічильника? Законом передбачено відповідальність за будь-яке втручання у роботу водоміру, зокрема, штрафні санкції.

Види порушень

Чи доведеться платити штраф за самовільну заміну лічильника на воду? Чи встановлена відповідальність і штраф за несправний лічильник води? Ці питання цікавлять усіх без винятку споживачів. Перелік протиправних дій, за які передбачена адміністративна відповідальність, закріплений до КУпАП, до них належать:

- споживання води без лічильника;

- умисне ушкодження водомірів;

- самовільний демонтаж;

- несанкціоноване втручання у роботу приладу обліку;

- підключення до системи водопостачання в обхід лічильника;

- перешкода чи відмова контролеру у доступі до лічильника.

Штрафні санкції

Сьогодні сучасні прилади обліку обладнані антимагнітним захистом, але споживачам все одно вдається використовувати такий пристрій для зупинення роботи лічильника. Якщо вивикористовуєте магніт на лічильнику води, наслідки можуть бути негативними і, в першу чергу, це стосуватиметься вашого бюджету.

Штраф за магніт на водомірі вважається одним із найбільших за сумою порівняно зі штрафними санкціями за інші види порушень. Розмір штрафу за магніт на водолічильнику розраховується за затвердженою методикою:

- Враховується звітний період – з моменту останньої перевірки до виявлення порушення.

- Береться середній показник витрати води.

- Розраховується загальна сума.

Як показує практика, в середньому за одну добу нараховують до 500 гривень. Якщо контролери мають підставив важати, що споживач втручається у роботу приладу обліку, вони встановлюють спеціальну пломбу. В Україні передбачено штраф за порушення антимагнітної пломби – до 20 тисяч гривень.

Штраф за зламаний лічильник води в Україні

Якщо споживач самовільно здійснив демонтаж приладу обліку або втрутився у його роботу, йому загрожує штраф у розмірі від п’ятдесяти до двохсот, які не підлягають оподаткуванню мінімумів доходу громадян.

Навіть якщо ви із добрих спонукань здійснили самостійну заміну несправного водоміра, вам загрожує штраф за демонтаж лічильника води, зрив пломби. У будь-якому випадку потрібно дотримуватись встановленої процедури і всі дії проводити тільки за згодою водопостачальної організації.

Який штраф за зрив пломби на лічильнику води?

Чимало споживачів цікавить, скільки штраф за зрив пломби на лічильнику води в Україні? Буває так, що пластикове або свинцеве тавро від вогкості самостійно відгниє. У практиці трапляються випадки, коли пошкодження чи зрив пломби були ненавмисними, наприклад, її зірвали діти або хтось випадково зачепив. У такому разі, за умови своєчасного оповіщення, водопостачальної організації, штрафу за порушення пломби на лічильнику води та адміністративної відповідальності не передбачено.

Якщо пломбу було зірвано або пошкоджено навмисне, то штраф за пломбу на лічильнику води розраховується, виходячи із середніх значень споживання води.

Якщо ви не повідомили про зрив тавра, розмір штрафу за зрив пломби на лічильнику води встановлюється, виходячи з десятиразового обсягу.

Штраф за підключення в обхід лічильника води

Самовільне підключення до водопостачання заборонено законом. Деякі споживачі самостійно підключаються до водопроводу для подальшого оформлення дозвільної та технічної документації, але такі дії – прямее порушення вимог чинного законодавства. Штраф за воду повз лічильник розраховується індивідуально за наступною методикою:

- враховуються показники пропускної спроможності труби, швидкість руху води протягом 24 годин;

- розрахунковий період – з моменту самовільного підключення (якщо момент невідомий достовірно, розрахунковий період становить один місяць).

Таким чином, штраф за підключення води повз лічильник безпосередньо залежить від технічних параметрів і тривалості несанкціонованого водокористування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь