Проєкт №3 «Сучасний освітній простір для початківців Вороньківського ліцею»

Дата: 01.07.2024 08:00

Проєкт передбачає облаштування сучасного освітнього простору у Вороньківському ліцеї інтерактивною панеллю та меблями для ефективного розвитку школярів в комфортних умовах. Метою є модернізація матеріально-технічної бази одного з початкових класів закладу та створення якісних умов для навчального процесу.

Проголосувати за проєкт можна за посиланням: https://budget.e-dem.ua/5325155100/project/23613

Локалізація проєкту:Проєкт реалізовуватиметься на території Вороньківського ліцею імені О.Д. Перелета у селі Вороньки Чорнухинської селищної територіальної громади Полтавської області. Облаштування сучасного освітнього простору для ефективного розвитку школярів принесе безпосередню вигоду учням та педагогічному колективу, забезпечуючи якісні сучасні умови для навчального процесу. Опосередковано від реалізації проєкту виграють усі мешканці Чорнухинської громади, оскільки покращення освітньої інфраструктури сприятиме загальному розвитку території.

Назва та адреса об’єкта проєкту:Вороньківський ліцей імені О.Д.Перелета Чорнухинської селищної ради Полтавської області, 37140, с. Вороньки, вул. Перелета 1, Полтавська область, Лубенський район

Обґрунтування необхідності реалізації проєкту:
На сьогоднішній день однією з нагальних потреб закладів освіти є оновлення та модернізація їх матеріально-технічної бази відповідно до вимог Нової української школи. Вороньківський ліцей імені О.Д. Перелета також потребує такого осучаснення, адже наявне обладнання є застарілим та не відповідає сучасним стандартам освіти. Використання інтерактивних технологій у навчальному процесі допомагає зробити його більш цікавим, наочним та ефективним. Запропонований проєкт передбачає придбання інтерактивної панелі, меблів. Саме такий комплект обладнання було обрано через його високу якість, функціональність та зручність у використанні. Інтерактивна панель дозволяє виводити зображення з комп'ютера, робити записи поверх проєкції, зберігати всі ці нотатки та використовувати їх повторно. Учитель може легко демонструвати навчальні матеріали, відео, веб-ресурси тощо. Такі інноваційні засоби навчання сприяють кращому засвоєнню інформації учнями, розвивають їхні пізнавальні здібності та загалом підвищують якість освітнього процесу. Реалізація проєкту матиме позитивний вплив не лише на учнів та педагогічний колектив ліцею, а й на всю Чорнухинську громаду. Адже створення належних умов для здобуття сучасної якісної освіти є запорукою подальшого розвитку території, формування свідомих та освічених громадян. Це інвестиція в майбутнє молодого покоління та процвітання громади загалом.

Очікувані результати проєкту:
Реалізація проєкту матиме позитивний соціальний ефект. Безпосередніми користувачами стануть близько 150 учнів закладу та 27 педагогів, які зможуть безоплатно використовувати нове обладнання під час навчального процесу. Застосування сучасних інтерактивних технологій дозволить зробити заняття більш цікавими, наочними та ефективними. Опосередковано від реалізації проєкту виграє все населення Чорнухинської громади, адже покращення матеріально-технічної бази закладів освіти є інвестицією в розвиток людського потенціалу території . Забезпечення загальнодоступності результатів проєкту гарантуватиметься статусом Вороньківського ліцею як комунального закладу освіти: усі учні та працівники зможуть вільно користуватися новим обладнанням під час навчального процесу. Придбане обладнання: - інтерактивна панель - 1 од. - шафа для зберігання засобів навчання (3,7 - 4,2 м) - 1 од, - пуфи дитячі - 10 од

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті:
Співфінансування даного проєкту з інших джерел не передбачається. Проєкт буде реалізований виключно за рахунок коштів громадського бюджету Чорнухинської громади на 2025 рік у повному обсязі необхідного фінансування.

Вплив проєкту на бюджет у майбутньому:
Реалізація проєкту не передбачає збільшення видатків з бюджету Чорнухинської селищної територіальної громади у майбутньому. Проєкт є одноразовою інвестицією в оновлення матеріально-технічної бази закладу освіти. Водночас, слід очікувати певну економію бюджетних коштів у довгостроковій перспективі. Зокрема, використання сучасних інтерактивних технологій дозволить заощаджувати на придбанні роздаткових матеріалів, друкованих наочних посібників, крейди тощо. Інтерактивна панель дає змогу демонструвати різноманітний цифровий контент під час занять. Крім того, завдяки впровадженню інноваційних методів навчання підвищиться якість освітнього процесу, що сприятиме вихованню більш підготовлених та конкурентоспроможних випускників. Це створить передумови для подальшого розвитку людського потенціалу Чорнухинської громади. План заходів: - підбір та узгодження між сторонами проекту необхідного обладнання та меблів; - проведення процедури закупівлі обладнання та меблів; - підготовка приміщення одного з початкових класів Вороньківського ліцею для встановлення обладнання та меблів; - облаштування навчального простору придбаним обладнанням та меблями; - інформування та звітність за проектом.

Ризики:
1. Затримки з проведенням тендерних процедур для закупівлі обладнання та пошуку підрядника. Шлях нейтралізації: ретельна підготовка тендерної документації, чітке дотримання встановлених процедур та термінів. 2. Зміна вартості матеріалів та робіт

Бюджет:

1) Інтерактивна панель (75 дюймів) вартістю 148000 грн. (1 по 148000 грн.)

2) шафа для зберігання засобів навчання вартістю 30000 грн. (1 по 30000 грн.)

3) набір пуфів вартістю 22000 грн. (10 по 2200 грн.)

Загальна вартість: 200000 грн.