Не купуйте рибу на стихійних ринках

Дата: 07.06.2024 11:18

За інформацією Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Лубенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує, що не рекомендовано купувати рибу на стихійних ринках. Не наражайтеся на небезпеку, адже неорганізовану торгівлю ніхто не контролює. Купуйте рибу та інші водні біоресурси лише у відведених для їх продажу місцях – спеціалізованих магазинах, санкціонованих ринках, де створені відповідні температурні умови для зберігання харчових продуктів, що швидко псуються. Надаємо декілька рекомендацій, як убезпечити себе від купівлі неякісної продукції:

- не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках, виготовлену в домашніх умовах та без лабораторного контролю;

- купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть у торгових закладах, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;

- бажано використовувати консерви тільки промислового виготовлення, оскільки технологія та рецептура їх приготування розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;

- не вживайте консерву за найменшої підозри на її недоброякісність, а саме не використовуйте продукцію зі здутих банок.

Наголошуємо, що реалізація живої риби повинна проводитись виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме: кожна партія живої риби повинна надходити на ринки з товарно-транспортними накладними та супровідними ветеринарними документами, після чого проводиться ветеринарно-санітарна експертиза в лабораторії, надаються експертні висновки.

Бережіть своє здоров’я.