Грубі порушення при застосуванні пестицидів та агрохімікатів

Дата: 31.05.2024 11:21
Кількість переглядів: 136

За інформацією "Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів"

Фото без опису

З метою уникнення та недопущення в подальшому скарг та звернень мешканців нашої громади щодо грубих порушень при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на присадибних ділянках, городах, приватних домоволодіннях, необхідно забезпечити виконання Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» а саме :

1. Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової галузі.

2. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах села дозволяється тільки з 22 до 7 години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

3. Забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах в радіусі 1000м навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний різкий запах.

4. Для обробки індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населення «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповненням до нього. З метою зменшення пестицидного навантаження в межах
населеного пункту краще застосовувати біологічні методи боротьби з шкідниками та агротехнічні з бурʼянами.

5. В межах населеного пункту дозволяється обприскування ранцевими обирискувачаций комітет при швидкості вітру до 4 м/с.

6. У масштабах села забороняється повсюдна, одночасна обробка рослин однотипним препаратом, яка може обумовити масове надходження в атмосферне повітря населених пунктів аерозолю та токсичних парів.

7. Забороняється залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування. Не допускати щоб діти мали вільний доступ до пестицидів.

8. До виконання робіт з пестицидами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні жінки, що годують дітей, особи, що мають медичні протипоказання за станом здоровʼя. Діти шкільного та дошкільного віку не допускаються до роботи з пестицидами і на оброблені ними площі.

9. Працювати з пестицидами необхідно тільки в спецодязі, рукавичках, захисних окулярах та респіраторах.

10. Не допускається проведення ручних робіт на оброблених ділянках пестицидами після випадання опадів на передодні запланованого строку виходу на роботу при температурі повітря вище 20С. У цих випадках строки виходу збільшуються на одну добу.

11. Перед проведенням обробітків пестицидами необхідно завчасно оповістити мешканців сусідніх ділянок.

12. Купувати пестициди та агрохімікати слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі нсобхідні дозвільні документи. Препарати повинні бути фасованими та гермстично
запакованими.

На даний час, в період воєнного стану, застосування авіаційних робіт заборонено. Такі роботи здійснюються тільки з дозволу військової адміністрації.

Усі вище перелічені санітарні вимоги є обовʼязкові для дотримання всіма підприємствами, установами і організаціями, приватними господарствами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами.
Також варто звернути увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин.

Якщо виникає конфліктна ситуація потерпілий негайно звертається до ( медичного закладу якщо завдано шкоду здоровʼю) селишну (сільську) раду або МТГ та до дільничного поліцейського в присутності свідків фіксують завдану шкоду, відбирають зразки пошкоджених рослин, якщо це можливо і робочий розчин чи сам препарат і відправляють на дослідження в токсикологічну лабораторію м. Полтаву вул. Івана Мазепи 57 ( дослідження всі платні і виконуються за рахунок замовника). Після зібрання всіх доказів ( акти обстеження, експертні висновки, тощо), потерпілий може звернутись до суду про відшкодування завданих збитків.
Порушення вимог чинного законодавства тягне за собою дисциплнарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Перелік даних правил допоможе кожному громадянину уникнути конфліктних ситуацій при застосуванні пестицидів на своїх присадибних ділянках та городах, які часто виникають в період застосування отрутохімікатів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь