Чорнухинський музей Г.С.Сковороди отримав подарунок від архієрея ПЦУ, митрополита Переяславського і Вишневського Олександра

Дата: 09.01.2024 13:53

Винятковий, надзвичайний подарунок отримав Чорнухинський музей Г.С.Сковороди – родинне гніздо філософа від архієрея Православної церкви України, митрополита Переяславського і Вишневського Олександра (Драбинко). Два розкішних факсимільних видання збагатили музейну експозицію: Пересопницьке Євангеліє – визначна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва ХVI ст., один з перших українських перекладів біблійного канонічного тексту та Мазепинське арабське Євангеліє – видатна пам'ятка національної історичної спадщини, яка вперше побачила світ 1708 р. в сирійському місті Алепо коштом гетьмана Івана Мазепи. Рішення подарувати Євангеліє митрополит Олександр прийняв ще перебуваючи в залах музею. І от сьогодні книги доправив у музей ініціатор переходу Свято-Покровського храму Чорнух під юрисдикцію ПЦУ Дмитро Ущапівський. Щира подяка від колективу музею і потенційних його відвідувачів.