Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Щеплення домашніх тварин – дієвий засіб профілактики сказу

Дата: 29.06.2023 08:50
Кількість переглядів: 129

За інформацією Відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Фото без опису

Людина є частиною оточуючої її природи і навіть хвороби з тваринами часто у неї одні й ті ж. Наприклад, сказ — гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу чи подряпини зараженою твариною та протікає з важким ураженням нервової системи і якщо своєчасно не прийняти необхідних заходів закінчується, як правило, смертельним результатом.

Будь-яка теплокровна тварина може захворіти на сказ і заразити людину, навіть їжачок чи нешкідливий хом'ячок. Сказ не можна назвати поширеним захворюванням. Воно виникає спонтанно в будь-якій точці землі і як розгоріле вогнище починає перетворюватися на пожежу. Буває, що це пояснюється зростанням популяції якої-небудь тварини - носія сказу.

Чорнухинська дільниця ветеринарної медицини Лубенської районної дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини постійно проводить заходи щодо профілактики та ліквідації спалахів сказу. На жаль, велика частка господарів відмовляється від вакцинації.

Відповідно Закону України «Про ветеринарну медицину» власники домашніх тварин зобов’язані у визначені терміни доставляти їх в установи державної ветеринарної медицини для клінічного огляду та профілактичного щеплення проти сказу.

Пам'ятайте — запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:

1. Всі громадяни зобов'язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив'язі, або у вольєрах.

2. В жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 15 днів. Про це негайно слід повідомити ветеринарного спеціаліста, який обслуговує господарство або населений пункт.

3. Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ. З такої відстріляної тварини не можна знімати шкуру. Про це слід сповістити ветпрацівників.

4. Кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно перевіряти щодо захворювання на сказ.

5. Слід уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можливо, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь