Як обрати найулюбленіший смаколик під час літньої спеки - морозиво!

Дата: 12.06.2023 14:37

За інформацією Відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Найпопулярніший літній смаколик, який допомагає хоч і на короткий термін, але впоратися зі спекою – це морозиво. В літній період більшість дорослих та малюків люблять поласувати цим смаколиком, розмаїття смаків та кольорів якого не залишить байдужим практично нікого. Проте як обрати не лише смачне морозиво, але й корисне?

Насамперед, слід звернути увагу:

- на форму − якщо морозиво деформовано, це говорить про те, що продукт розморожували;

- на текстуру - морозиво не повинно бути м’яким, а на його поверхні не повинно бути ніяких крупинок або кристаликів;

- на упаковку, де зазначена назва та склад продукту, виробник, дата виготовлення, термін придатності, харчова та енергетична цінність, умови зберігання, маса нетто та наявність алергенів.

Одним із важливих показників на етикетці морозива це маркування ДСТУ:

1. ДСТУ 4733:2007 - морозиво на молочній основі (молочне, вершкове і пломбір) повинно виготовлятися винятково з молока та продуктів його переробки, без застосування будь-яких жирів та білків немолочного походження;

2. ДСТУ 4734:2007 – виготовляється на основі плодово-ягідної або овочевої сировини з додаванням цукрового сиропу, натуральних барвників, ароматизаторів та інших необхідних для виробництва інгредієнтів;

3. ДСТУ 4735:2007 – виготовляють із комбінованим складом сировини і випускають із частковою заміною молочної сировини на компоненти рослинного походження (рослинні жири).

Крім наведених вище стандартів є ще технічні умови, які означають, що морозиво вироблено за індивідуальною рецептурою. В такому випадку на етикетці продукту замість звичного напису ДСТУ буде зазначена абревіатура ТУ і відповідний набір цифр. Обираючи таке морозиво, варто зважати на те, що підприємство-виробник має право самостійно вирішувати питання вибору складових компонентів цього продукту.

Обирайте літній десерт правильно і споживайте його з користю й задоволенням!