Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 23.05.2023 13:44
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

Як отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків для дитини

Шляхом подання документів до контролюючого органу:

Згідно з п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу України та п. 1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Облікова картка № 1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Пунктом 4 розділу VII Положення № 822 передбачено, що Облікові картки № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред'явлення повертається) та його копію.

У разі виникнення необхідності у реєстрації в Державному реєстрі малолітніх осіб, які залишились без піклування батьків та стосовно яких не прийнято рішення про встановлення опіки (піклування), документи на проведення реєстрації подаються представником органу опіки і піклування з документальним підтвердженням особи представника та його повноважень за наявності свідоцтва про народження.

Відповідно до п. 6 розділу ІІІ Положення № 822 громадяни України документи для проведення реєстрації у Державному реєстрі подають до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, – до будь-якого контролюючого органу.

Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу Облікової картки № 1ДР.

У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Обліковій картці № 1ДР щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації (у разі неможливості виправлення недостовірних даних або помилок у встановлений строк) або продовжено строк реєстрації до 10 робочих днів.

За зверненням фізичної особи, її представника контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків (додаток 3)), відповідно до порядку, визначеного Положенням № 822.

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника), протягом трьох робочих днів з дня звернення до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи та може бути продовжено до п’яти робочих днів у разі звернення до іншого контролюючого органу.

Шляхом подання документів в електронній формі:

На сьогодні Облікову картку № 1ДР та копії документів необхідних для реєстрації у Державному реєстрі можна подати в електронному вигляді за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» http://cabinet.tax.gov.ua, (далі – Електронний кабінет).

Ідентифікувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису у приватній частині Електронного кабінету, громадянин заповнює в електронному вигляді Облікову картку № 1ДР, підписує її кваліфікованим електронним підписом та направляє її до контролюючого органу. При заповненні Облікової картки №1ДР платник податків самостійно обирає контролюючий орган (Центр обслуговування платників), де бажає отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. До Облікової картки №1ДР в обов’язковому порядку приєднуються копії необхідних документів. При цьому кожен додаток має бути збережено в окремому додатку (формат файлу може бути pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 5МБ). Правила, порядок та строки розгляду документів, поданих засобами електронного зв’язку, є  такими ж, як і для документів, поданих у паперовому вигляді.

 В рамках реалізації експериментального проєкту «єМалятко»:

Здійснити реєстрацію дитини у Державному реєстрі можна також в рамках реалізації експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини та відповідно до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691 з метою одержання за однією заявою комплексу адміністративних послуг, зокрема:- за бажанням батьків дитини чи одного з них здійснювати реєстрацію дитини у Державному реєстрі під час державної реєстрації її народження.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Додаткову  інформацію можна отримати:

за телефоном  контакт – центру ДПС  України 0 800 501 007

та  на  вебпорталі ДПС України https://www.tax.gov.ua/

субсайті Головного управління

ДПС  у Полтавській області вебпорталу ДПС  України  https://poltava.tax.gov.ua/

Більше інформації на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook

Державка податкова служба  України https://www.facebook.com/TaxUkraine

ДПС у Полтавській області у соціальній мережі Fecebook https://www.facebook.com/TaxUkraine/

Підписуйтесь на канали інформування ДПС  Telegram https://t.me/tax_gov_ua

Державна податкова служба УкраїниYouTube youtube.com/TaxUkraine

ГУ ДПС у Полтавській області https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA

Головне управління ДПС у Полтавській області

До місцевих бюджетів Полтавщини мобілізовано понад 5 млрд грн

З початку 2023 року до місцевого бюджету області зібрано податків і зборів, які контролюються Головним управлінням ДПС у Полтавській області, в сумі 5 млрд 719,3 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень на 15,4 відсотка, що в грошовому еквіваленті становить 762,0 млн гривень, про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова.

У розрізі основних бюджетоформуючих платежів до місцевого бюджету надходження становлять з: податку та збору на доходи фізичних осіб –  3 млрд 720,5 млн грн; єдиного податку – 747,4 млн грн, у тому числі з юридичних осіб – 221,5 млн грн, фізичних осіб – 352,1 млн грн, з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – 173,7 млн грн; податку на майно – 610,2 млн грн, у тому числі з земельного податку та орендної плати – 513,8 млн грн; рентної плати за користування надрами – 394,4 млн грн; податку на прибуток – 121,8 млн грн; акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 74,2 млн грн; екологічного податку – 13,5 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом 2022 року, приріст надходжень спостерігається з: податку та збору на доходи фізичних осіб – на 770,4 млн грн, або 26,1 відс.; єдиного податку – на 207,5 млн грн, або 38,4 відс; податку на майно – на 125,9 млн грн, або 26,0 відс., у тому числі з земельного податку та орендної плати – на 111,6 млн грн, або 27,7 відсотка.

За січень – квітень 2023 року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 4 млрд 24,6 млн грн, що більше минулорічного показника на 774,9 млн грн, або на 23,8 відсотка.

Головне управління ДПС у Полтавській області дякує всім сумлінним платникам за підтримку держави у надскладний воєнний час.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь