Державна податкова служба України інформує

Дата: 03.05.2023 09:16

Щодо дії ліцензій, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс - мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії

Статтею 1 Закону  України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим коньячним і плодовим, алкогольними напоями» (далі – Закон № 481) визначено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) – це документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Анулювання ліцензії – позбавлення суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії.

Ліцензія анулюється, шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження з підстав, викладених у ст. 3 та 15 Закону № 481, зокрема, але не виключно:

заяви суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво);

несплати чергового платежу за ліцензію.

Разом з цим, статтею 18 Закону № 481 встановлено, що вважаються діючими ліцензії, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс - мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:

виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Обов’язки щодо сплати чергових платежів/дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.

Разом з цим, відповідно до частини дев’ятої ст. 13 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (із змінами) ліцензії, видані суб’єктам господарювання до набрання чинності цим Законом (а для територій України, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією після набрання чинності цим Законом – до тимчасової окупації цієї території України), відповідно до закону про ліцензування видів господарської діяльності:

вважаються недійсними на тимчасово окупованій території;

можуть використовуватися для проведення господарської (підприємницької) діяльності на іншій території України до закінчення строку їх дії, у випадку перереєстрації таких суб’єктів, на іншій території України,              у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику;

не можуть бути продовженими відповідно до законодавства України, крім випадків, коли до закінчення строку дії таких ліцензій (дозволів) здійснено деокупацію відповідної тимчасово окупованої території.

Платники Полтавщини віддають перевагу електронній звітності

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що протягом I кварталу 2023 року організовано роботу ДПІ щодо приймання звітності на паперових носіях, засобами телекомунікаційного зв’язку та імпортування показників звітності          з електронного носія.

Як проінформувала пресу заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова, станом на початок квітня до контролюючих органів Полтавської області платниками податків подано 217 467 податкових декларацій, із яких 214 310 (98,55 %) – засобами телекомунікаційного зв’язку, серед них 112 705 (98,6 %) – юридичними особами та 101 605 (98,5 %) – фізичними особами.

Протягом січня – березня 2023 року забезпечено своєчасну обробку відомостей від державних реєстраторів, а саме: по ГУ ДПС у Полтавській області – 7482, по ГУ ДПС у Херсонської області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі – 2453.

З початку поточного року управлінням податкових сервісів прийнято на опрацювання та підготовлено відповіді на 661 лист/запит/звернення від платників податків, правоохоронних органів, органів державної влади, судової влади, органів місцевого самоврядування.

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області постійно проводять роз’яснювальну роботу з платниками щодо вдосконалення та переваг використання електронних сервісів ДПС України, підвищують ефективність адміністрування податків та зборів, а також підтримують дієвий діалог із громадянами, представниками бізнес – спільноти та державних органів.