Державна податкова служба України інформує

Дата: 12.04.2023 13:16
Кількість переглядів: 243

Фото без опису

Від платників Полтавщини надійшло понад 3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

За перший квартал 2023 року, завдяки відповідальній позиції платників податків та офіційному оформленню трудових відносин, до місцевого бюджету Полтавщини спрямовано 3 млрд 419,2 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження ПДФО зросли на суму 566,1 млн грн, або на 16,6 відсотків.

З метою збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, Головним управлінням ДПС у Полтавській області систематично проводиться робота по забезпеченню додаткових надходжень до бюджетів, які будуть спрямовані на розвиток та фінансування соціальних програм на місцевому рівні, підтримку інфраструктури та інших потреб. Серед вищезазначених заходів: легалізація найманої праці та детінізація заробітної плати; залучення до декларування громадян; активізація дій з органами місцевого самоврядування щодо боротьби з мінімізаторами заробітної плати (виплата заробітної плати у розмірах меншому за мінімальний); контроль за надходженнями податку на доходи фізичних осіб від інших доходів, зокрема з доходів у вигляді орендної плати за земельні частки (паї).

Як повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Олег Волошинов, важливою складовою у наповненні бюджету є напрям по залученню до декларування доходів громадян. Станом на початок квітня 2023 року доходи за 2022 рік задекларували 3569 громадян, на суму 897,4 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету складає 21,7 млн гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету складає 3,2 млн гривень.

З актуальними реквізитами рахунків на 2023 рік для сплати податків, зборів та платежів можна ознайомитися за посиланням: https://poltava.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Висловлюємо подяку нашим платникам за соціальну відповідальність та сумлінну сплату податкових зобов’язань.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Щодо визначення кола платників зі сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах з 01 січня 2023 року.

З внесенням змін до Бюджетного кодексу України з 01 травня 2022 року набули чинності окремі норми Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» в частині перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати 5 % акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Відповідно до п. 40 підрозд. 5 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, до 01 січня 2023 року, сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну), вироблених до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 01 квітня 2022 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 01 квітня 2022 року.

Враховуючи зазначене, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі:

з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах – сплачується виробниками та імпортерами при їх реалізації, починаючи з 01 травня 2022 року;

тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, вироблених до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 01 квітня 2022 року, тимчасово, до 01 січня 2023 року, здійснювався у порядку та на умовах, що діяли до 01 квітня 2022 року та сплачується суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі з обсягів реалізованих підакцизних товарів.

Починаючи з 2023 року суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі (крім тих суб’єктів господарювання, що є виробниками або імпортерами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну) не є платниками акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну при реалізації таких товарів, що вироблені до 01 квітня 2022 року і відповідно останній звітний період за який ними сплачується податок та відповідно за який подається декларація акцизного податку – грудень 2022 року.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Порядок отримання довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру

Ведення обліку платників податків в органах державної податкової служби України регламентовано Податковим кодексом України та наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  29 грудня 2011р. за №1562/20300 (із змінами, далі – Порядок обліку №1588).

У разі взяття на облік як платників податків і зборів у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі у разі взяття на облік договорів про спільну діяльність та договорів управління майном, іноземних компаній, організацій та їх відокремлених підрозділів, іноземних юридичних осіб - виконавців проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, представництв донорських установ в Україні, дипломатичних місій, контролюючий орган за основним місцем обліку / ДПІ обслуговування формує довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою N34-ОПП (додаток 2 до Порядку обліку №1588).

Така довідка надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків або представнику, уповноваженій особі платника податків у контролюючому органі за основним місцем обліку / ДПІ обслуговування.

У разі потреби платник податків може отримати дублікат або копію довідки за формою N34-ОПП, подавши запит за формою N34-ОПН (додаток 11 до Порядку обліку №1588) до будь-якого контролюючого органу або державної податкової інспекції, в один із таких способів:

- особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою;

-   поштою;

- через електронний кабінет в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги».

У запиті зазначається один із зазначених способів отримання довідки за формою N34-ОПП. Якщо обрано спосіб отримання довідки платником податків особисто або представником, уповноваженою на це особою, у запиті зазначається контролюючий орган / державна податкова інспекція, в якому / якій платник бажає отримати довідку. Якщо контролюючий орган або державна податкова інспекція не зазначена, то такою вважається ДПІ обслуговування.

До Центрального контролюючого органу запит може бути поданий виключно в електронній формі.

Якщо платник податків із зазначеними у запиті даними, не перебуває на обліку в контролюючому органі (за основним місцем обліку), дані про платника податків, його представника, контролюючі органи / ДПІ обслуговування, зазначені у запиті, не відповідають даним Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб, запит про видачу довідки за формою N34-ОПП залишається без розгляду. В інших випадках запит про видачу довідки за формою N34-ОПП контролюючий орган / державна податкова інспекція, до якого/якої надійшов запит, за допомогою програмних засобів ведення обліку платників податків реєструє такий запит у день його отримання та направляє інформацію про запит до ДПІ обслуговування.

ДПІ обслуговування протягом двох робочих днів після надходження запиту формує довідку за формою N34-ОПП в електронній формі та залежно від вказаного у запиті способу отримання такої довідки:

- за допомогою програмних засобів ведення обліку платників податків направляє довідку до контролюючого органу / державної податкової інспекції, в якому / якій платник бажає отримати довідку згідно із запитом, крім випадку, коли у запиті зазначено, що платник бажає отримати довідку в ДПІ обслуговування;

- надсилає довідку поштою за місцезнаходженням / місцем проживання платника податків, за яким він обліковується в контролюючому органі згідно з цим Порядком;

- направляє довідку до електронного кабінету в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Якщо у запиті було обрано спосіб отримання довідки за формою N34-ОПП особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою, то контролюючий орган за основним місцем обліку платника податків / ДПІ обслуговування видають дублікат такої довідки, інші контролюючі органи та державні податкові інспекції видають засвідчену копію довідки.

Довідка видається безоплатно та є дійсною лише на території України.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь