Державна податкова служба України інформує

Дата: 10.04.2023 13:39

Понад 9 млрд грн надійшло від платників податків Полтавщини до державного бюджету

За січень-березень 2023 року від суб’єктів господарювання Полтавського регіону до державного бюджету мобілізовано платежів в сумі 9 млрд 228,8 млн гривень.

Начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко відзначив, що за перший квартал поточного року зібрано платежів до загального фонду державного бюджету – 9 млрд 219,0 млн грн та до спеціального фонду державного бюджету – 9,8 млн гривень. Очільник податкової служби області подякував відповідальним громадянам і представникам бізнесу за позитивну динаміку надходжень та за розуміння важливості повної та своєчасної сплати податків.

Вкотре нагадуємо, що актуальні інформаційні матеріали, в тому числі рахунки для сплати платежів, анонси, роз’яснення та коментарі фахівців розміщені на основних інфоресурсах: офіційному вебпорталі Державної податкової служби України https://tax.gov.ua/; субсайту  ГУ ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС  https://poltava.tax.gov.ua/.

Новий сервіс ДПС для громадян

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що з 1 січня 2023 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2022 року.

Для спрощення процедури декларування доходів для громадян Державною податковою службою України запроваджено новий сервіс – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), який доступний в Електронному кабінеті.

Сервіс є оптимально простим та надає можливість:

- визначивши лише період звітного року – отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр) інформацію про нараховані (виплачені) доходи та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;

- надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу) – отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до декларації;

- додати до декларації копії первинних документів як додатки до декларації;

- перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.

Сервіс функціонує для:

- громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи;

- фізичних осіб – підприємців, які перебували на загальній системі оподаткування;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Скористатися зазначеним сервісом також можуть особи, які заявляють право на податкову знижку.

Новації податкового законодавства

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що з 1 квітня 2023 року набирає чинності Закон України  від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України  щодо платіжних послуг» (далі – Закон № 2888). Законом № 2888 внесено зміни до Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги».

Пропонуємо відповідь на запитання платника податків, надану в інформаційному  листі ДПС України № 2/2023 щодо новацій податкового законодавства, внесених Законом  №2888.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКУ
ЗАРАХУВАННЯ ПОДАТКІВ ДО БЮДЖЕТІВ З ВИНИ НЕБАНКІВСЬКОГО НАДАВАЧА
ПЛАТІЖНИХ ПОСЛУГ, ЕКВАЄРА, ЕМІТЕНТАМ ЕЛЕКТРОННИХ ГРОШЕЙ?
За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей такий орган, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує
штрафи в розмірах, установлених пунктом 124.1 статті 124 Кодексу (п. 124.4 ст. 124 Кодексу).
Довідково: розмір штрафів (п. 124.1 ст. 124 Кодексу):

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати
суми грошового зобов'язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми
грошового зобов'язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні послуги», з вини небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей такий орган, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати (п. 129.6 ст. 129 Кодексу).
Платнику податків не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню, зокрема, за вчинення діяння (дії чи бездіяльності) з вини небанківського надавача платіжних послуг,
еквайра, емітента електронних грошей (п.п. 129.9.4 п. 129.9 ст. 129 Кодексу).
Більш детально читайте за посиланням

https://tax.gov.ua/data/material/000/544/656891/InfoList2_2023.pdf  .