Державна податкова служба України інформує
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу»
Головне управляння ДПС у Полтавській області повідомляє, що 2 квітня 2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584.
Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».
Для платників єдиного рахунку реквізити «Призначення платежу»:
1. Якщо платником напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки не визначено, то заповнюється тільки поле «Додаткова інформація запису» з інформацією щодо переказу коштів у довільній формі;
2. Якщо платником визначено напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки, то заповнюються такі поля: «Номер рахунку», «Сума податку», «Інформація про податкове повідомлення (рішення)», «Додаткова інформація запису».
Також, одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).
Головне управління ДПС у Полтавській області
Мешканці Полтавщини вже подали майже 1,7 тисяч декларацій про майновий стан і доходи
За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області зЗекларування початку проведення деклараційної кампанії, до державних податкових інспекцій Полтавської області про свої доходи, отримані протягом січня – лютого 2023 року, прозвітували 1712 мешканців регіону, з них 1391 декларація подана громадянами, які зобов'язані відповідно до норм Податкового кодексу декларувати отримані доходи.
Як повідомив представникам ЗМІ начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, загальна сума задекларованих доходів громадян складає 473,2 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 14,8 млн гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету сягає 1,8 млн гривень.
Зокрема, громадяни декларували доходи за договорами успадкування та/або дарування майна. Такі доходи у розмірі 49,7 млн грн задекларували 188 спадкоємців. Ще 61 декларація подана про отримання доходу від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм на суму 6,9 млн грн задекларованого доходу.
Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого або нерухомого майна на суму 6,6 млн грн задекларували 42 фізичні особи.
Доходи на суму понад 1 млн грн задекларували 66 мешканців Полтавського регіону (задекларовано 9,6 млн гривень).
Із загальної кількості декларацій з початку 2023 року, 321 громадян області подали податкові декларації та скористалися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2022 року. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб до повернення становить 1,1 млн гривень. Громадяни скористалися правом на такі види податкової знижки: на навчання 268 громадян на суму 953279,51 грн, відсотки за іпотечний кредит 2 громадянина на суму 13947,80 грн, на сплату страхових платежів 49 громадян на суму 133892,20 гривень.
У податковій службі нагадують, що подання річної податкової декларації – це обов’язок кожного свідомого громадянина, передбачений Конституцією України. Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік громадянами, які зобов’язані подавати таку декларацію – 1 травня 2023 року термін сплати визначених у декларації зобов’язань – до 1 серпня 2023 року. Для громадян, які мають право на податкову знижку – 31 грудня 2023 року.
Заощаджуйте час та кошти, користуйтесь можливістю подання декларації не виходячи з дому - в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку із дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису. При направленні декларації засобами електронного зв’язку використовуйте сервіс «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).
Головне управління ДПС у Полтавській області
Актуальні питання реєстрації платників ПДВ, з урахуванням змін Податкового кодексу України
З 05 лютого 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2881-ЇХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану» (далі - Закон № 2881), який опублікований у газеті «Голос України» від 04.02.2023 № 25 та введено в дію з 04 березня 2023 року.
Згідно із Законом № 2881 на період дії воєнного, надзвичайного стану Кабінет Міністрів України має право запроваджувати режим експортного забезпечення з метою державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та особливостей здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту товарів, включених до товарних позицій 1001, 1003, 1005, 1201, 1205, 1206, 1512, 2306 згідно з УКТ ЗЕД.
Операції із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, щодо яких Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про запровадження режиму експортного забезпечення, можуть здійснювати виключно суб'єкти ЗЕД - платники податку на додану вартість (далі — ПДВ), реєстрація яких не є призупиненою.
Пунктом 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) до припинення чи скасування воєнного або надзвичайного стану в Україні визначено особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких відповідно до статті 19 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» застосовано режим експортного забезпечення.
Нормами підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX Кодексу встановлюються вимоги щодо обов’язкової реєстрації як платників ПДВ осіб, які здійснюють придбання / постачання товарів для використання в операціях з експорту товарів, щодо яких застосовується режим експортного забезпечення. При цьому нормами Закону № 2881 не встановлюються особливі правила такої реєстрації, а також розміри обсягів оподатковуваних операцій для обов’язкової реєстрації та терміни для подання заяви для реєстрації платниками ПДВ таких осіб.
Порядок реєстрації платників ПДВ регламентовано статтею 183 Кодексу та розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 (далі - Положення).
Отже до процедури реєстрації платниками ПДВ осіб відповідно до підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX Кодексу застосовуються правила обов’язкової реєстрації та підстави для відмови в реєстрації як платника податку, визначені статтею 183 (крім пункту 183.2) розділу V Кодексу, і не застосовуються норми статті 181 розділу V Кодексу.
Для забезпечення реєстрації платниками ПДВ осіб, які придбають/постачають товари з використання в операціях, до яких застосувається режим експортного забезпечення на веб-порталі ДПС в рубриці «Електронна звітність – Платникам податків про електронну звітність – Інформаційно-аналітичне забезпечення – Реєстр форм електронних документів» розміщено електронну форму заяви ф.1-ПДВ (ідентифікатор форми J/F1310110).
Таким чином, реєстрація платниками ПДВ вищезгаданої категорії осіб, здійснюється на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ за ф.№1-ПДВ, яка подається у порядку, визначеному пунктом 183.7 статті 183 Кодексу, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Реєстрація платників, які зареєстровані відповідно до підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, діє з дня внесення до Реєстру платників ПДВ відповідного запису.
Головне управління ДПС у Полтавській області
Відбувся онлайн – семінар для студентів Полтавщини
Головне управління ДПС у Полтавській області організовує навчальні тренінги для молоді Полтавщини, з метою співпраці та взаємодії з низкою закладів вищої освіти, зокрема, у питаннях підвищення рівня обізнаності та податкової культури молодого покоління. Нещодавно була проведена зустріч зі студентами та науково – педагогічними працівниками Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Право на податкову знижку».
Для здобувачів вищої освіти інформативну лекцію-тренінг провела спеціаліст відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Полтавській області. В ході зустрічі поспілкувалися про актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році, наголосивши на важливості декларуванні доходів та сплаті податків, адже під час дії воєнного стану важливо мати активну позицію та підтримувати державу на економічному фронті. Було роз'яснено особливості реалізації механізму отримання податкової знижки. Обговорили інформацію щодо порядку подання податкової декларації про майновий стан і доходи, перелік доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню, граничних строків її подання, які були презентовані у вигляді практичного заняття.
Дані заходи сприяють обізнаності майбутніх платників із податковим законодавством та відповідними правами та обов’язками.
На завершення заходу студенти отримали відповіді на свої запитання та подякували податківцям за отриману інформацію і корисні знання, а податківці надали контакти для зворотного зв’язку.
Головне управління ДПС у Полтавській області