Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 09.02.2023 11:54
Кількість переглядів: 88

Фото без опису

Запитували? Відповідаємо!

Чи має право платник податку, який навчається в інтернатурі медичного або фармацевтичного закладу вищої освіти на отримання податкової знижки за витратами, понесеними на користь закладу освіти за навчання?

Згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою;

Статтею 28 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1556) визначено типи закладів вищої освіти.

Пунктом 3 частини третьої ст. 61 Закону № 1556 визначено, що до інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, належить, зокрема, лікар (провізор) - інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря закладу охорони здоров’я та закріпленого за ним викладача кафедри закладу вищої освіти, що здійснює підготовку лікарів (провізорів)-інтернів, та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики;

Згідно з п. 2 розд. І Положення про інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.06.2021 № 1254 із змінами та доповненнями інтернатура – форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними/провізорськими спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора - спеціаліста.
Програма підготовки в інтернатурі – єдиний комплекс освітніх та практичних компонентів, спланованих і організованих закладами вищої освіти і базами стажування лікарів (фармацевтів/провізорів) - інтернів з метою забезпечення набуття лікарями (фармацевтами/провізорами) - інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора  - спеціаліста, та який ґрунтується на академічній доброчесності, медичній і фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині;
Враховуючи викладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь медичного або фармацевтичного закладу вищої освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Нові форми податкової накладної та звітності з податку на додану вартість

Міністерство фінансів України наказом від 28.12.2022 №463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – наказ №463) оновило форми:     

- податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (зі змінами);                                                                                         

- податкової декларації з податку на додану вартість (далі - ПДВ),  затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (зі змінами);                                    

- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (зі змінами);                                                                  

- спрощеної податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21.10. 2021 №555;                                                                                   

- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ до спрощеної податкової декларації у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21.10. 2021 №555. 

Також внесено зміни до:                                                                                          

- Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307. Зокрема, з'явився новий тип причин при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п. 10 - 15 цього Порядку - 21 «Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України»; уточнено, що у разі складання податкової накладної за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (ПІБ) нерезидента та через кому країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "500000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється;                                                                                                            

- Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21. Зокрема, уточнено, що Додаток Д5 додається до декларації у разі здійснення: підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ; платниками податку, які одночасно відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі -ПКУ), операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання та комплектуючих виключно для використання у власній виробничій діяльності та/або операцій з постачання товарів власного виробництва, що звільнені від оподаткування ПДВ. Для платників податку, які заповнюють рядок 5, підприємств (організацій) осіб з інвалідністю та платників податків, які одночасно відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, обов'язковим є подання (Д5) (додаток 5);                           - Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з ПДВ, затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2021 №555. Уточнено порядок заповнення Розділу I "Розрахунок податкових зобов'язань за звітний (податковий) період" декларації та  Розділу I "Розрахунок уточнених податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок" уточнюючого розрахунку.                                

Наказ №463 набере чинності з 1 числа місяця, що настає за другим місяцем його офіційного опублікування. Наказ №463 опубліковано 02.02.2023 в Офіційному віснику України (№11), таким чином набрання чинності відбудеться 01.04.2023.

Форми звітності щодо податку на додану вартість ви зможете подивитись за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/formi-zvitnosti/63837.html.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Увага! Внесені зміни до Податкового кодексу України

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що 08 лютого 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування».

Вищезазначеним законом, зокрема, продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, зменшено штрафи та зроблено цілодобовим граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

А саме, на  період воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення:

1. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку,  в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг  їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

2. Зменшено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення.

Збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – з 8:00 до 20:00, а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триватиме з 0:00 до 24:00.

З текстом закону можна ознайомитися за посиланням  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2876-20

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь