Небезпечний шкідник в саду - яблунева плодожерка та методи боротьби

Дата: 16.06.2022 09:42
Кількість переглядів: 317

За інформацією Відділу управління фітосанітарної безпеки Лубенського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

Фото без опису

Яблунева плодожерка – найбільш поширений та небезпечний шкідник плодових культур. Наразі на території Полтавської області проходить літ метеликів, яйцекладка та розпочалося відродження гусениць яблуневої плодожерки в плодових насадженнях .

Найчастіше комаха пошкоджує плоди яблуні та груші, проте, може завдавати шкоди сливі, абрикосу, айві, персику та волоському горіху.  Яблунева плодожерка розвивається у двох поколіннях, наразі триває розвиток першого покоління.

Інтенсивний літ метеликів відбувається з 19 до 24 години в тиху суху погоду. Яйцекладка самок розпочинається на 3-6 день після вильоту. Ембріональний розвиток проходить 9-12 днів.

Після відродження  гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2–3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. З часом вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення гусениці, зазвичай, триває 21–23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом, втрати врожаю можуть досягати 60–70%.

Для захисту від яблуневої плодожерки рекомендованим є обприскування інсектицидами на основі діючих речовин: хлорантраніліпрол, дельтаметрин, альфа-циперметрин, імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, ацетаміприд, тефлубензурон, емамектину бензоат, інші. Препарати необхідно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Залежно від чисельності, проти кожного покоління яблуневої плодожерки проводять один – два обробітки інсектицидами.

Всі роботи із застосуванням хімічних засобів захисту рослин на присадибних ділянках необхідно проводити з дотриманням заходів особистої безпеки та санітарно-гігієнічних правил для запобігання отруєння та іншим пошкодженням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь