Як заспокоїти дітей під час війни

Дата: 09.05.2022 13:13

Діти добре відчувають зміни у середовищі та тривожну поведінку батьків, навіть якщо дорослі вдають, що нічого не відбувається.

Кілька порад про те, як правильно пояснити дитині, що зараз триває війна, що таке сирена, вибухи, укриття, як відволікти увагу малечі:

- Демонструйте спокій та надійність. Пояснюйте кожен крок та план дій. Якщо ви прямуєте до укриття, переїжджаєте до іншого міста, скажіть дитині, що вдома зараз небезпечно і ви берете з собою найнеобхідніше.

- Наголосіть на тому, що ви робите все, аби її захистити, і зараз дуже важливо слухати, що ви говорите та не сперечатися.

- Спробуйте відволікти дитину гумором, іграшками, руханками. Говоріть про побутові речі, читайте вголос.

- Разом практикуйте так зване квадратне дихання: вдих – затримка дихання – видих – затримка дихання. Це допоможе дитині опанувати себе та подолати стрес.

- Не нехтуйте міцними обіймами. Зайвий раз візьміть дитину на руки та поцілуйте. Будьте поруч.