Мінреінтеграції розробило інфографіку з найбільш поширеними вибухонебезпечними предметами на території України
4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та розмінування. Маємо сувору реальність: сьогодні значна частина території нашої країни може бути небезпечною для життя та здоров’я – через десятки та сотні тисяч мін чи замінованих об’єктів, що залишаються після ворожої окупації та бойових дій.
Тема для українців, на жаль, не нова. Починаючи з 2014 року, через російську збройну агресію близько 16 тисяч квадратних кілометрів території Луганської та Донецької областей виявилися нашпигованими вибухонебезпечними предметами.
А от масштаби наслідків нинішніх бойових дій – з початку повномасштабного вторгнення рф – після Перемоги фахівцями доведеться ще довго вивчати.
Втім вже зараз зрозуміло, що йдеться про десятки й сотні тисяч смертельно небезпечних предметів, які окупанти залишають та ще залишать на наший землі.
Подолання наслідків вторгнення потребуватиме тривалого часу: вибухонебезпечні залишки ракет та снарядів, протипіхотні міни, закладені ворогом, – все це вже зараз – жорстока реальність, яку не можна ігнорувати.
Навіть звільнені території певний час не будуть придатні до нормального життя – аж поки на них не попрацюють фахівці з розмінування та знешкодження смертельних знахідок.
Користуючись нагодою, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розробило інфографіку з найбільш поширеними вибухонебезпечними предметами на території України.