Міністерство та Комітет цифрової трансформації України повідомляє
Цифрова Полтавщина: результатицифровоїтрансформаціїобласті за 2021 рік
ОсновнінапрямицифровоїтрансформаціїПолтавськоїобластівизначені в регіональнійпрограміінформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 роки та СтратегіїрозвиткуПолтавськоїобласті на 2021-2027 роки.
Про результати й досягненняцифровоїтрансформаціїПолтавщини за 2021 рік та плани на 2022 розповів CDTO ПолтавськоїобластіІгор Панченко.
«Минулого 2021 року в напряміцифровоїтрансформаціїобласті ми доклаличималозусиль, тому маємочудовірезультати в різних сферах: освіті, медицині, культурі, туризмі, наданніадміністративнихпослуг, доступі до швидкісногоінтернету та paperless. Проте не зупиняємося на досягнутому, маємоамбітніплани на 2022 рік», – зауваживІгор Панченко.
За його словами, досягненняпоставленихцілей стало можливимзавдякикоманднійроботіУправлінняінфраструктури та цифровоїтрансформаціїПолтавської ОДА, територіальних громад і всебічнійпідтримціобласноївлади.
РеалізаціяпроєктуІнтернет-субвенція: якімаєморезультати?
МіністерствоцифровоїтрансформаціїУкраїниуспішнореалізуєпроєктІнтернет-субвенція, в якомуберуть участь і територіальнігромадиПолтавщини.
Наразіпонад 175 сіл у 31 громадіобластівпершепід'єднали до швидкісногоінтернету. Понад 55 тисячмешканціврегіонутепермаютьзмогувикористовувати у своїхдомівкахоптичнийінтернет.
Для цьогоінтернет-провайдерипроклалимайже 1300 кілометрів волоконно-оптичних мереж.
Доступ до мережівжеотримали 460 соціальнихзакладіврегіону, серед них:
· 145 будинківкультури;
· 71 бібліотека;
· 60 шкіл;
· 46 садочків;
· 128 ФАПів;
· 7 ЦНАПів;
· 2 органимісцевогосамоврядування;
· 1 заклад Мінсоцполітики.
Важливо, що установи, під’єднані за коштисубвенції, отримаютьбезоплатнийшвидкіснийінтернет до кінця 2022 року. За реалізацієюпроєктуможнастежити за посиланням:https://bit.ly/3yQAoMc. У межах проєкту Полтавщина отримала 40,5 млнгрнсубвенції.
Якірезультатицифровоїтрансформаціїосвіти?
Вперіодпандемії COVID-19 і введення карантину цифровізаціясфериосвіти стала не забаганкою, а вимогою часу.
100% шкілПолтавщинипідключені до платформи «Всеукраїнська школа онлайн». На нійзареєстрованіпонад 9 тисячучителів і більшеніж 39 тисячучнів 5-11 класівзакладівзагальноїсередньоїосвіти.
За сприянняМіністерствацифровоїтрансформації та Міністерстваосвіти і науки полтавські педагоги отримали 2447 ноутбуків у межах проєкту «Ноутбук кожномувчителю».
Важливим є запровадженняелектроннихжурналів та щоденниківу закладах загальноїсередньоїосвіти. Нинівонивпровадженімайже у 170 таких закладах. У межах підписаного Меморандуму здійснюємопілотневпровадженняінформаційно-комунікаційноїавтоматизованоїсистеми в профільнихліцеях, спеціалізованих закладах освітиінтернатного типу та професійнихнавчальних закладах. Наразі до системипідключаються 28 таких закладів.
Ще один масштабнийпроєктМінцифри – підвищенняцифровоїграмотностігромадян. У межах проєктуДія.Цифроваосвіта, 59 сільськихбібліотек у 8 громадах Полтавщиниотримала 150 одиницькомп’ютерноїтехніки.
Наразі в областіпрацюютьблизько 380 хабівцифровоїосвіти в 60 громадах.
Жителірегіонуактивні у підвищенісвоїхцифровихнавичок. Тест на цифровуграмотністьуспішносклали 31 178 полтавців, із них:
· Цифрограм для вчителівпройшли 13 351 осіб;
· Цифрограмдлямедиків – 9 829;
· Цифрограм для держслужбовців – 3 625;
· Цифрограм 2.0 – 4 373 людини.
· Крім того, понад 1200 працівниківтериторіальних громад пройшлиосвітній курс «Основикібергігієни».
Цифроватрансформаціямедичноїсфери: якірезультати?
Перше, що ми зробили у межах цифровоїтрансформаціїмедицини у 2021 році, – запровадили телемедицину в усіхсільськихамбулаторіяхобласті. Для цьогораніше закупили 339 комплектівобладнання та провели навчанняпонад 300 лікарів. У середньому за місяцьпослугоюкористуєтьсямайже 100 жителівобласті.
Крім того, за підтримкиМінцифриПолтавська область однією з перших запровадила е-лікарняний. Так, 913 лікарів первинки і 1606 спеціалізованихлікарів створили понад 268 тисячелектроннихмедичнихвисновків про тимчасовунепрацездатність.
Також в областілікарізакладіврододопомоги створили та підписали 7778 електроннихмедичнихвисновків про народженнядитини.
До речі, всі 11 закладіврододопомогиПолтавщиниотримали ноутбуки, завдякияким батьки новонародженихможутьоформитидержавнукомплекснупослугуєМалятко онлайн. Техніку закупила Міжнароднаблагодійнаорганізація Фонд СхіднаЄвропа.
Щозроблено в напряміпідвищенняякостінаданняадміністративнихпослуг?
Підвищенняякостінаданняадміністративнихпослуг – цільзакріплена в СтратегіїрозвиткуПолтавськоїобласті на 2021-2027 роки.
В областіфункціонують 47 центрівнаданняадміністративнихпослуг, 52 віддаленіробочімісця та 3 територіальніпідрозділи. У 23 ЦНАПахможнасплатитиадміністративнийзбірбезготівково.
Іншийважливийнапрямроботи– реалізаціяпроєктуєМалятко. ДержавнукомплекснупослугуєМаляткозапроваджено в 30 відділах ДРАЦС, 11 закладах рододопомоги та 19 ЦНАПах. У 2021 році батьки 3789 разівскористалисяпослугоюєМалятко.
У межахпрограмиМінцифри “Субвенція ЦНАП” 5 громад областіотрималикошти, з яких:
·Решетилівська громада – на будівництво нового ЦНАПу (Центру.Дія);
·Глобинська громада – на придбанняобладнання для видачіпаспортнихдокументів, посвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;
· Миргородська громада – на придбанняобладнання для видачіпосвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;
·Пирятинська громада – на придбанняобладнання для видачіпосвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;
·Великорублівська громада – на облаштуваннямеблями та комп’ютерноютехнікою.
Торік у Нових Санжарах запрацював перший в областіЦентр.Дія. Центр збудували в межах програми для України з розширення прав і можливостей на місцевомурівні ULEAD.
Крім того, торікрозпочали свою роботу 2 ЦентриДія.Бізнес: у Полтаві та Кременчуці. Дія.Бізенес – ценаціональнийпроєктізрозвиткупідприємництва, ініційованийМіністерствомцифровоїтрансформаціїУкраїни.
Реалізація на Полтавщині режиму paperless: щозроблено?
ПерехідПолтавщини в режим paperless – одна з цілей, визначенихСтратегієюрозвиткуобласті на 2021-2027 роки.
Наразіусі 74 структурніпідрозділи ОДА та РДА працюють у системіелектронногодокументообігу.
Не залишаютьсяосторонь і громадиобласті. 57 із них підключилися до системиелектронноївзаємодіїорганіввиконавчоївлади. Завдякицьому вони скоротиливитрати бюджету та підвищилиефективність й оперативністьприйняттяуправлінськихрішень.
84 центринаданняадміністративнихпослуг, їхтериторіальніпідрозділи та віддаленіробочімісцязабезпеченіпрограмними комплексами авторизаціїцентрівнаданняадміністративнихпослуг.
Задля того, щобжителіобласті могли декларуватимісцепроживання онлайн, підключені до Єдиного державного демографічногореєструусі 60 громад. До речі, з них 36 уже оцифрували 100% інформації про реєстраціюгромадян. У планах, щовже через пів року цезроблятьвсі 60 громад.
Дія.QR – проєктМінцифри, якийдаєзмогуорганізаціям та установамприйматиелектроннідокументи. До ньогодолучилися уже 445 організаційрізних форм власності, зокрема:
· 202 закладиосвіти;
· 47 ЦНАПів та 52 їхвіддаленіробочімісця;
· 47 медичнихзакладів;
· 27 центрівзайнятості;
· 23 комунальніпідприємства;
· 18 закладівкультури;
· 11 закладівсоціальногозахистунаселення;
· 7 готелів;
· 7 департаментів ОДА;
· 2 туристичні агентства;
· 2 суди.
Якіплани на 2022 рік, якихзміночікувати жителям Полтавщини?
Насамперед ми продовжимореалізаціюпроєктів, якірозпочалиминулого року. Цепідключеннязакладівсоціальноїінфраструктури до швидкісногоінтернету, розбудовамережіцентрівнаданняадміністративнихпослуг у громадах ізнаселеннямбільшеніж 10 тисяч, відкриттяновихЦентрів.Дія, збільшенняпотужностей та встановленнядодатковихвузліввідеоспостереження в межах проєкту«Безпечна Полтавщина», впровадженняелектронногодокументообігу в територіальних громадах, підвищеннярівняцифровихнавичоксереджителівобласті, впровадженнядержавних та обласнихелектроннихсервісів, цифровізаціяосвіти, медицини, транспорту й іншихгалузей.