Міністерство та Комітет цифрової трансформації України повідомляє

Дата: 10.01.2022 13:46
Кількість переглядів: 461

Фото без опису

Цифрова Полтавщина: результатицифровоїтрансформаціїобласті за 2021 рік

ОсновнінапрямицифровоїтрансформаціїПолтавськоїобластівизначені в регіональнійпрограміінформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 роки та СтратегіїрозвиткуПолтавськоїобласті на 2021-2027 роки. 

Про результати й досягненняцифровоїтрансформаціїПолтавщини за 2021 рік та плани на 2022 розповів CDTO ПолтавськоїобластіІгор Панченко.

«Минулого 2021 року в напряміцифровоїтрансформаціїобласті ми доклаличималозусиль, тому маємочудовірезультати в різних сферах: освіті, медицині, культурі, туризмі, наданніадміністративнихпослуг, доступі до швидкісногоінтернету та paperless. Проте не зупиняємося на досягнутому, маємоамбітніплани на 2022 рік», – зауваживІгор Панченко. 

За його словами, досягненняпоставленихцілей стало можливимзавдякикоманднійроботіУправлінняінфраструктури та цифровоїтрансформаціїПолтавської ОДА, територіальних громад і всебічнійпідтримціобласноївлади.

 РеалізаціяпроєктуІнтернет-субвенція: якімаєморезультати?

МіністерствоцифровоїтрансформаціїУкраїниуспішнореалізуєпроєктІнтернет-субвенція, в якомуберуть участь і територіальнігромадиПолтавщини.

Наразіпонад 175 сіл у 31 громадіобластівпершепід'єднали до швидкісногоінтернету. Понад 55 тисячмешканціврегіонутепермаютьзмогувикористовувати у своїхдомівкахоптичнийінтернет.

Для цьогоінтернет-провайдерипроклалимайже 1300 кілометрів волоконно-оптичних мереж.

Доступ до мережівжеотримали 460 соціальнихзакладіврегіону, серед них:

·                 145 будинківкультури;

·                 71 бібліотека;

·                 60 шкіл;

·                 46 садочків;

·                 128 ФАПів;

·                 7 ЦНАПів;

·                 2 органимісцевогосамоврядування;

·                 1 заклад Мінсоцполітики.

Важливо, що установи, під’єднані за коштисубвенції, отримаютьбезоплатнийшвидкіснийінтернет до кінця 2022 року. За реалізацієюпроєктуможнастежити за посиланням:https://bit.ly/3yQAoMc. У межах проєкту Полтавщина отримала 40,5 млнгрнсубвенції. 

Якірезультатицифровоїтрансформаціїосвіти?

Вперіодпандемії COVID-19 і введення карантину цифровізаціясфериосвіти стала не забаганкою, а вимогою часу.

100% шкілПолтавщинипідключені до платформи «Всеукраїнська школа онлайн». На нійзареєстрованіпонад 9 тисячучителів і більшеніж 39 тисячучнів 5-11 класівзакладівзагальноїсередньоїосвіти.

За сприянняМіністерствацифровоїтрансформації та Міністерстваосвіти і науки полтавські педагоги отримали 2447 ноутбуків у межах проєкту «Ноутбук кожномувчителю».

Важливим є запровадженняелектроннихжурналів та щоденниківу закладах загальноїсередньоїосвіти. Нинівонивпровадженімайже у 170 таких закладах. У межах підписаного Меморандуму здійснюємопілотневпровадженняінформаційно-комунікаційноїавтоматизованоїсистеми в профільнихліцеях, спеціалізованих закладах освітиінтернатного типу та професійнихнавчальних закладах. Наразі до системипідключаються 28 таких закладів.

Ще один масштабнийпроєктМінцифри – підвищенняцифровоїграмотностігромадян. У межах проєктуДія.Цифроваосвіта, 59 сільськихбібліотек у 8 громадах Полтавщиниотримала 150 одиницькомп’ютерноїтехніки.

Наразі в областіпрацюютьблизько 380 хабівцифровоїосвіти в 60 громадах.

Жителірегіонуактивні у підвищенісвоїхцифровихнавичок. Тест на цифровуграмотністьуспішносклали 31 178 полтавців, із них:

·   Цифрограм для вчителівпройшли 13 351 осіб;

·   Цифрограмдлямедиків – 9 829;

·   Цифрограм для держслужбовців – 3 625;

·   Цифрограм 2.0 – 4 373 людини.

·  Крім того, понад 1200 працівниківтериторіальних громад пройшлиосвітній курс «Основикібергігієни».

Фото без опису

Цифроватрансформаціямедичноїсфери: якірезультати?

Перше, що ми зробили у межах цифровоїтрансформаціїмедицини у 2021 році, – запровадили телемедицину в усіхсільськихамбулаторіяхобласті. Для цьогораніше закупили 339 комплектівобладнання та провели навчанняпонад 300 лікарів. У середньому за місяцьпослугоюкористуєтьсямайже 100 жителівобласті.

Крім того, за підтримкиМінцифриПолтавська область однією з перших запровадила е-лікарняний. Так, 913 лікарів первинки і 1606 спеціалізованихлікарів створили понад 268 тисячелектроннихмедичнихвисновків про тимчасовунепрацездатність. 

Також в областілікарізакладіврододопомоги створили та підписали 7778 електроннихмедичнихвисновків про народженнядитини.

До речі, всі 11 закладіврододопомогиПолтавщиниотримали ноутбуки, завдякияким батьки новонародженихможутьоформитидержавнукомплекснупослугуєМалятко онлайн. Техніку закупила Міжнароднаблагодійнаорганізація Фонд СхіднаЄвропа.

Фото без опису

Щозроблено в напряміпідвищенняякостінаданняадміністративнихпослуг?

Підвищенняякостінаданняадміністративнихпослуг – цільзакріплена в СтратегіїрозвиткуПолтавськоїобласті на 2021-2027 роки. 

В областіфункціонують 47 центрівнаданняадміністративнихпослуг, 52 віддаленіробочімісця та 3 територіальніпідрозділи. У 23 ЦНАПахможнасплатитиадміністративнийзбірбезготівково.

Іншийважливийнапрямроботи­­­– реалізаціяпроєктуєМалятко. ДержавнукомплекснупослугуєМаляткозапроваджено в 30 відділах ДРАЦС, 11 закладах рододопомоги та 19 ЦНАПах. У 2021 році батьки 3789 разівскористалисяпослугоюєМалятко.

У межахпрограмиМінцифри “Субвенція ЦНАП” 5 громад областіотрималикошти, з яких:

·Решетилівська громада – на будівництво нового ЦНАПу (Центру.Дія);

·Глобинська громада – на придбанняобладнання для видачіпаспортнихдокументів, посвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;

· Миргородська громада – на придбанняобладнання для видачіпосвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;

·Пирятинська громада – на придбанняобладнання для видачіпосвідченняводія та реєстраціїтранспортнихзасобів;

·Великорублівська громада – на облаштуваннямеблями та комп’ютерноютехнікою. 

Торік у Нових Санжарах запрацював перший в областіЦентр.Дія. Центр збудували в межах програми для України з розширення прав і можливостей на місцевомурівні ULEAD. 

Крім того, торікрозпочали свою роботу 2 ЦентриДія.Бізнес: у Полтаві та Кременчуці. Дія.Бізенес – ценаціональнийпроєктізрозвиткупідприємництва, ініційованийМіністерствомцифровоїтрансформаціїУкраїни.

Фото без опису

Реалізація на Полтавщині режиму paperless: щозроблено?

ПерехідПолтавщини в режим paperless – одна з цілей, визначенихСтратегієюрозвиткуобласті на 2021-2027 роки.

Наразіусі 74 структурніпідрозділи ОДА та РДА працюють у системіелектронногодокументообігу.

Не залишаютьсяосторонь і громадиобласті. 57 із них підключилися до системиелектронноївзаємодіїорганіввиконавчоївлади. Завдякицьому вони скоротиливитрати бюджету та підвищилиефективність й оперативністьприйняттяуправлінськихрішень.

84 центринаданняадміністративнихпослуг, їхтериторіальніпідрозділи та віддаленіробочімісцязабезпеченіпрограмними комплексами авторизаціїцентрівнаданняадміністративнихпослуг.

Задля того, щобжителіобласті могли декларуватимісцепроживання онлайн, підключені до Єдиного державного демографічногореєструусі 60 громад. До речі, з них 36 уже оцифрували 100% інформації про реєстраціюгромадян. У планах, щовже через пів року цезроблятьвсі 60 громад.

Дія.QR – проєктМінцифри, якийдаєзмогуорганізаціям та установамприйматиелектроннідокументи. До ньогодолучилися уже 445 організаційрізних форм власності, зокрема:

·                 202 закладиосвіти;

·                 47 ЦНАПів та 52 їхвіддаленіробочімісця;

·                 47 медичнихзакладів;

·                 27 центрівзайнятості;

·                 23 комунальніпідприємства;

·                 18 закладівкультури;

·                 11 закладівсоціальногозахистунаселення;

·                 7 готелів;

·                 7 департаментів ОДА;

·                 2 туристичні агентства;

·                 2 суди.

Фото без опису

Якіплани на 2022 рік, якихзміночікувати жителям Полтавщини?

 

Насамперед ми продовжимореалізаціюпроєктів, якірозпочалиминулого року. Цепідключеннязакладівсоціальноїінфраструктури до швидкісногоінтернету, розбудовамережіцентрівнаданняадміністративнихпослуг у громадах ізнаселеннямбільшеніж 10 тисяч, відкриттяновихЦентрів.Дія, збільшенняпотужностей та встановленнядодатковихвузліввідеоспостереження в межах проєкту«Безпечна Полтавщина», впровадженняелектронногодокументообігу в територіальних громадах, підвищеннярівняцифровихнавичоксереджителівобласті, впровадженнядержавних та обласнихелектроннихсервісів, цифровізаціяосвіти, медицини, транспорту й іншихгалузей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь