В Україні виявили штам "Омікрон".

Дата: 20.12.2021 11:08

Вночі 18.12.2021 року в Центр громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like).

Особа, яка виявилась інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт із хворими на COVID-19. Наразі пацієнт продовжує перебувати на лікуванні.

Також зараз проводиться епідеміологічне розслідування вказаного випадку і додаткове обстеження контактних осіб.

Наразі відомо не так багато фактів про новий штам. Але профілактичні заходи є незмінними: використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.