УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП!

Дата: 03.06.2021 08:35

За інформацією Чорнухинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Чорнухинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує про небезпеку занесення і розповсюдження на території України однієї з небагатьох найнебезпечніших інфекцій – пташиного грипу. Останнім часом епізоотична ситуація щодо цього захворювання загострюється. На території України з початку 2021 року зареєстровано 10 випадків високопатогенного грипу птиці. Накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, знищення поголів’я птиці як господарств так і населення, додаткові ветеринарно-санітарні заходи призводять до суттєвих економічних збитків.

Клінічні ознаки: грип птиці характеризуються почорнінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково – кишкового тракту (діарея).

Збудник захворювання: вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру.

Джерело інфекції: переносниками хвороби є дикі та синантропні птахи, особливо водоплавні.

Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.

Вся птиця у вогнищі інфекції, а також у загрозливій зоні підлягає знищенню!

Для запобігання занесення грипу птиці в особисті селянські господарства необхідно:

• проводити регулярний клінічний огляд птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • не допускати відвідувачів і сторонніх людей до пташників;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • утримувати різні види птахів окремо (не допускати контакту між різними видами);
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

Дії при підозрі на захворювання:

1. Обов’язково повідомте спеціалістів ветеринарної медицини державних установ про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;
  2. До прибуття спеціалістів ветеринарної медицини, дотримуйтесь правил особистої гігієни, ізолюйте підозрілу на захворювання птицю.

Фахівці Чорнухинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, звертаються до населення і всіх операторів ринку, що здійснюють свою діяльність у галузі птахівництва, дотримуватися профілактичних заходів, що передбачені в Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженою наказом Мінагрополітики України 17.10.2011 № 547, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08 листопада 2011 р. за N 1277/20015, та Ветеринарно-санітарні правил для птахівничих господарств і вимог до їх проектування.

При виявлені будь-яких ознак незвичної поведінки птиці, або у випадку її масової загибелі, терміново сповіщайте Чорнухинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області тел.: (05340) 51407.