Оленка волохата (бронзівка волохата) та методи боротьби!!!
За інформацією Відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області
Небезпечний шкідник – поліфаг – бронзівка волохата, або оленка волохата (EpicometeshirtaPoda.). Жуки чорні, покритігустимисірими волосками, на надкрилахбіліплями, довжина – 8-
За теплоїсонячної погоди проходитимеінтенсивнезаселенняшкідникомнасадженьплодових культур, плантаційсуниці, декоративнихрослин та озимого ріпаку. Залежновідтермінівцвітіння жуки мігрують з культури на культуру, пошкоджуючибутони, квіти, зав’язь, молоді листочки.
Шкодять жуки, які ранньою весною виходять з ґрунту і живляться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходять на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця). За ліченігодиниоб'їдаютьцвіт, тим самим знищуютьмайбутнійврожай. В холоднупохмуру погоду дорослікомахи не активні, ховаються в ґрунті. Значніпошкодженняцейшкідникзавдає в посушливі роки. Післяцвітіннясадіволенкаволохатамігрує на поля і живиться квітамизлаків, рослинамиродинихрестоцвітих та інших культур.
Для зменшенняшкідливості на присадибнихділянкахможливопроводитиструшуванняжуків з плодових дерев з попереднімобприскуванням холодною водою (жуки стаютьв’ялими і не злітають), встановлюютьпастки – яскравісинікоритцячи миски з холодною водою (жуківприваблюєсинійколір) з наступнимзбиранням і знищеннямшкідника. До цвітіння саду рекомендуєтьсяобробитиґрунтпід деревами інсектицидами.
У яблуневихнасадженняхпроти оленкиволохатої застосовуютьпрепарати: Каліпсо 480 SC (0,25-0,3 л/га) та Маврік, ЕВ (0,2-0,6 л/га), якібезпечні для бджіл та джмелів та ефективнівід ряду інших в цейперіод комах-шкідників саду (хрущів, гусеницьлистовійок, попелиць, кліщів, листоблішок).
При роботі з пестицидами слідсувородотримуватисьрегламентівїхзастосування.
О.Д.Потапенко державний фіто санітарний інспекторПолтавської області