Оленка волохата (бронзівка волохата) та методи боротьби!!!

Дата: 14.04.2021 16:21
Кількість переглядів: 692

Фото без опису

За інформацією Відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

 

Небезпечний шкідник – поліфаг – бронзівка волохата, або оленка волохата (EpicometeshirtaPoda.). Жуки чорні, покритігустимисірими волосками, на надкрилахбіліплями, довжина – 8-13 мм. Зимують вони в ґрунті. Жуки літають в теплісонячнідні.

За теплоїсонячної погоди проходитимеінтенсивнезаселенняшкідникомнасадженьплодових культур, плантаційсуниці, декоративнихрослин та озимого ріпаку. Залежновідтермінівцвітіння жуки мігрують з культури на культуру, пошкоджуючибутони, квіти, зав’язь, молоді листочки.

Шкодять жуки, які ранньою весною виходять з ґрунту і живляться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходять на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця). За ліченігодиниоб'їдаютьцвіт, тим самим знищуютьмайбутнійврожай. В холоднупохмуру погоду дорослікомахи не активні, ховаються в ґрунті. Значніпошкодженняцейшкідникзавдає в посушливі роки. Післяцвітіннясадіволенкаволохатамігрує на поля і живиться квітамизлаків, рослинамиродинихрестоцвітих та інших культур.

Для зменшенняшкідливості на присадибнихділянкахможливопроводитиструшуванняжуків з плодових дерев з попереднімобприскуванням холодною водою (жуки стаютьв’ялими і не злітають), встановлюютьпастки – яскравісинікоритцячи миски з холодною водою (жуківприваблюєсинійколір) з наступнимзбиранням і знищеннямшкідника. До цвітіння саду рекомендуєтьсяобробитиґрунтпід деревами інсектицидами.

У яблуневихнасадженняхпроти оленкиволохатої застосовуютьпрепарати:  Каліпсо 480 SC (0,25-0,3 л/га) та  Маврік, ЕВ (0,2-0,6 л/га), якібезпечні для бджіл та джмелів та ефективнівід ряду інших в цейперіод комах-шкідників саду (хрущів, гусеницьлистовійок, попелиць, кліщів, листоблішок).

При роботі з пестицидами слідсувородотримуватисьрегламентівїхзастосування.

О.Д.Потапенко державний фіто санітарний  інспекторПолтавської області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь