Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Туберкулінізація ВРХ – запорука профілактики туберкульозу

Дата: 13.04.2021 13:30
Кількість переглядів: 3174

За інформацією Чорнухинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Туберкульоз - інфекційне хронічне захворювання тварин, птахів і людини, яке характеризується утворенням у різних органах типових безсудинних вузликів (туберкул) з наявністю сирнистого розпаду.

З метою недопущення захворювання тварин на туберкульоз керівники господарств, власники худоби, ветеринарні та зоотехнічні фахівці зобов'язані:

1. Забезпечити проведення ветеринарно-санітарних заходів із недопущення занесення збудника туберкульозу на територію господарства.

2. Забезпечити належні умови утримання, годівлі та експлуатації сільськогосподарських тварин за нормативами, передбаченими для кожного виду тварин, їх віку та напрямів використання.

3. Не допускати введення (завезення) тварин з інших господарств і населених пунктів, а також переміщення їх в господарстві без відома спеціалістів ветеринарної медицини.

Закуплених у господарство тварин необхідно утримувати протягом 30 діб на профілактичному карантині, під час якого їх досліджувати на туберкульоз та інші інфекційні захворювання згідно з ветеринарно-санітарними вимогами і чинним законодавством з цього питання.

 4. Забезпечити згідно з технологічними вимогами:

- виведення тварин в літні табори;

 - недопущення контакту хворих тварин на випасах, водопоях з худобою інших господарств;

- проведення поточного ремонту, дезінфекції та дератизації тваринницьких приміщень і територій ферм;

- знезараження відвійок, молока, інших продуктів тваринного походження, що використовуються для годівлі тварин;

 - систематичне очищення приміщень і території ферм від гною та його біотермічне знезараження;

- ізольоване вирощування молодняку;

- своєчасну реєстрацію та ідентифікацію завезеного і новонародженого молодняку.

5. Не допускати завезення на тваринницькі ферми молока, закупленого у населення, та використання його для годівлі тварин на фермах. Відвійки, завезені з молокопереробних підприємств, піддавати обов'язковому знезараженню в господарстві.

6. Не допускати введення в основне стадо молочних та племінних ферм тварин, закуплених у населення.

7. Не допускати до обслуговування в тваринництві та кормовиробництві осіб, які не пройшли медичне обстеження на туберкульоз, а також хворих на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку.

8. На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини пред'являти на завезених тварин супроводжуючі ветеринарні документи, забезпечити належні умови для проведення спеціалістами ветеринарної медицини клінічного огляду, діагностичних досліджень тощо.

9. Своєчасно інформувати спеціалістів ветеринарної медицини про випадки захворювання тварин з ознаками, характерними для туберкульозу (втрата апетиту, запалення дихальних шляхів, збільшення поверхневих лімфатичних вузлів тощо).

10. Не допускати продаж населенню і комплектації молочнотоварних ферм телицями і коровами, які вирощувались у відгодівельних групах.

11. Обладнати у кожному господарстві необхідні об'єкти ветеринарно-санітарного призначення (санітарний пропускник, дезінфекційні блоки, ветеринарний пункт). Забезпечити суворе виконання комплексу ветеринарно-санітарних та профілактичних заходів, спрямованих на створення високої санітарної культури тваринництва.

З метою своєчасного з'ясування епізоотичного стану в районі у плановому порядку проводять діагностичні дослідження на туберкульоз.

В районі на 2021 рік заплановано дослідити на туберкульоз 2800 голів великої рогатої худоби. Захворювання тварин на туберкульоз в районі на даний час не реєструється, але для запобігання виникнення цієї хвороби серед тварин кожного року планується проведення алергічного дослідження на туберкульоз ВРХ як приватного, так і господарського сектору, незалежно від форми власності. Суть цієї алергічної реакції - виявлення реагуючих на туберкулін тварин на ранній стадії, до прояву можливості хворої тварини виділяти збудник туберкульозу в навколишнє середовище та заражати інших тварин.

Туберкулінізації підлягають тварини з 40 - денного віку один раз на рік, корів досліджують на туберкульоз незалежно від періоду вагітності два рази на рік. Не дозволяється досліджувати туберкулінами тварин впродовж трьох тижнів після вакцинації проти інфекційних хвороб та обробок проти гельмінтозів.

Власники тварин повинні усвідомлювати важливість всіх заходів ефективного забезпечення благополуччя тваринництва щодо туберкульозу та можливих негативних наслідків у разі їх невиконання .

Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину», стаття 37, власники тварин зобов’язані виконувати вимогу державної установи ветеринарної медицини щодо здійснення протиепізоотичних заходів, доставляти у зазначене місце тварин, надавати лікарям ветеринарної медицини можливість проведення профілактичних заходів, повідомляти про закупівлю та продаж тварин, ідентифікувати їх та повністю досліджувати своїх тварин на інфекційні захворювання, такі як бруцельоз, лейкоз, туберкульоз.

Отже, проблема профілактики туберкульозу великої рогатої худоби може бути успішно вирішена лише при умові співпраці служби державної ветеринарної медицини району і власників поголів’я великої рогатої худоби.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь