Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Фонд соціального страхування інформує

Дата: 23.12.2020 16:20
Кількість переглядів: 332

За інформацією Пирятинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

Втрачений заробіток офіційно працевлаштованих громадян за час тимчасової непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною компенсується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності передбачає матеріальне забезпечення для застрахованих осіб (працюючих громадян) у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною з інвалідністю, хворим членом сім’ї). Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї заробіток, починаючи з першого дня непрацездатності. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах.

Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. У разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Також за рахунок коштів Фонду соціального страхування України надається допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин, – не більш як за сім календарних днів.

Протягом січня-листопада 2020 року 6850 застрахованих осіб Полтавської області були тимчасово непрацездатні у зв’язку з необхідністю догляду за хворими дітьми або членами родини.

На фінансування допомоги по догляду в заяви-розрахунки страхувальниками області було включено 9570 листків непрацездатності.

За весь період догляду управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) в поточному році профінансувало допомогу на загальну суму 19545,3 тис. гривень за 70659 календарних днів догляду.   

Середньоденний розмір зазначених виплат за 11 місяців 2020 року склав 276,6 гривні, що на 43,3 гривні, або на 15,7 % більше, ніж за аналогічний період 2019 року, коли він становив 233,3 гривні.

За підсумками листопада 2020 року управління спрямувало на допомогу по тимчасовій непрацездатності в разі догляду за хворою дитиною, членом сім’ї 1621,7 тис. гривень, у жовтні 2020 року – 2278,1 тис. гривень. Загалом минулого місяця зазначену допомогу отримала 441 застрахована особа, тоді як у жовтні – 635 осіб.

 

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  у Полтавській області профінансовано щомісячні страхові виплати за листопад 2020 року в повному обсязі

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності. Призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) проводиться відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105.

Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

Станом на 01 грудня 2020 року в Полтавській області страхові виплати отримували 5053 потерпілі на виробництві та 309 осіб, які мають на це право в разі втрати годувальника. Із загальної кількості отримувачів виплат 755 потерпілих та 26 осіб, які мають на це право в разі втрати годувальника, є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

На сьогодні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) у повному обсязі профінансувало щомісячні страхові виплати за листопад 2020 року для понад 5 тис. осіб Полтавщини.

Загалом із січня по листопад поточного року управлінням були нараховані щомісячні страхові виплати для потерпілих або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму майже 173,8 млн гривень.

Середній розмір допомоги за підсумками 11 місяців зріс на 9,6% порівняно з тим же періодом минулого року, він склав 2458,65 гривень.

Право на страхові виплати настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому, максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь