Комісія з питань громадського бюджету

Комісія – постійно діючий орган, що організовує та координує впровадження та реалізацію громадського бюджету в Чорнухинській селищній територіальній громаді. До складу Комісії входить не більше 9 осіб, що обираються з числа представників виконавчих органів селищної ради та територіальної громади. Створюється рішенням сесії Чорнухинської селищної ради.

Права Комісії

- отримувати інформацію, від виконавчих органів ради, про хід реалізації проєктів, які фінансуються громадським бюджетом;

- надавати рекомендації Авторам, щодо проєктів поданих для фінансування громадським бюджетом;

- готувати висновки щодо прийняття проєктів до голосування;

- ухвалювати рішення та надавати селищному голові пропозиції щодо переліку проєктів-переможців та відповідальних за їх реалізацію структурних підрозділів для формування відповідного розпорядження;

- заслуховувати авторів проєктів, керівників структурних підрозділів, посадових осіб комунальних підприємств, установ та організацій з питань реалізації проєктів громадського бюджету.

Обов’язки Комісії:

- забезпечити дотримання вимог цього Положення;

- координувати  процес   здійснення   та   функціонування  громадського бюджету;

- надавати висновки та рекомендації до кожного проєкту поданого для реалізації в рамках громадського бюджету;

- формувати перелік допущених до голосування проєктів;

- розглядати інформацію про стан реалізації проєктів-переможців у рамках громадського бюджету;

- проводити свої засідання гласно та відкрито.

Комісія працює у формі засідань. Рішення на засіданні Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Селищний голова та депутати Чорнухинської селищної ради можуть брати участь у роботі Комісії з правом дорадчого голосу.

Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини членів Комісії.

На своєму першому засіданні Комісія обирає зі свого складу голову та секретаря.

Протоколи засідань підписуються головою Комісії та секретарем Комісії, висновки щодо прийняття проєктів до голосування підписуються лише головою Комісії. Всі протоколи, висновки та рекомендації оприлюднюються на офіційному веб-сайті Чорнухинської селищної ради не пізніше трьох робочих днів з дня проведення засідання.

Члени Комісії та члени їх сімей не можуть бути авторами проєктів в рамках громадського бюджету.