Громадський бюджет

Громадський бюджет – процес взаємодії Чорнухинської селищної ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів Чорнухинської селищної територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом розробки і подання ними проєктів, спрямованих на підвищення комфортності проживання у громаді та проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти. Автором проєкту може бути особа, яка є зареєстрованим жителем громади чи фактично проживає на території громади (в тому числі внутрішньо-переміщені особи – далі ВПО), яка досягла 16-річного віку та підготувала на конкурс свій проєкт у порядку визначеному в Положенні про громадський бюджет Чорнухинської селищної територіальної громади.

29 Квітня, 2024 р., 08:10
Проєкт розробляється автором за формою згідно з додатком 2 до Положення про громадський бюджет Чонухинської селищної територіальної громади. Разом з проєктом подається список осіб, які підтримують проєкт. Мінімальна кількість підписів, що мають бути зібрані для ініціювання проєкту до громадського бюджету – 15 осіб (крім автора проєкту та членів його сім’ї) за формою згідно з додатком 3  до Положення про громадський бюджет Чонухинської селищної територіальної громади.
29 Квітня, 2024 р., 08:05
Разом з проєктом подається список осіб, які підтримують проєкт за формою, наведеною у додатку 3 до Положення про громадський бюджет Чорнухинської селищної територіальної громади. Мінімальна кількість підписів визначена Параметрами громадського бюджету (додаток 1). Підтримати проєкт мають право дієздатні фізичні особи, що зареєстровані чи постійно проживають на території населених пунктів Чорнухинської селищної територіальної громади (в тому числі ВПО) за винятком автора та членів його сім’ї.
26 Квітня, 2024 р., 08:10
Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради здійснює попередню оцінку поданого проєкту з метою його перевірки на предмет:
26 Квітня, 2024 р., 08:09
Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету здійснюється особою, що досягла 16 років, зареєстрована чи постійно проживає на території громади (у тому числі ВПО), шляхом заповнення бланку для голосування в електронному вигляді через електронну систему e-dem.ua. Голосування та ідентифікація особи проводиться через систему Bank ID, електронного підпису, інших способів, передбачених системою.
26 Квітня, 2024 р., 08:07
Після завершення терміну голосування електронна система автоматично здійснює підрахунок голосів, ранжує проєкти та формує їх списки.
26 Квітня, 2024 р., 08:06
Проєкти, які перемогли за підсумками голосування в поточному році, повинні бути включені до бюджетних запитів відповідальних структурних підрозділів.