Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 17.04.2023 10:36
Кількість переглядів: 119

У березні 2023 року державний бюджет отримав майже 3 млн грн акцизного податку від платників Полтавщини

Для забезпечення функціонування держави, у березні поточного року платники податків Полтавщини сплатили до держбюджету 2,80 млн грн акцизного податку, перевиконавши індикативні показники на 1,47 млн гривень. Надходження акцизного податку до загального фонду державного бюджету зросли у порівнянні із минулорічними показниками на 0,7 млн грн, приріст надходжень пояснюють сплатою акцизу з реалізації спирту платником, який здійснює діяльність з січня поточного року. Надходження до спеціального фонду – зросли на 2,0 млн грн, завдяки сплаті акцизного податку виробником пального, який здійснює діяльність     з виробництва пального з грудня минулого року.

Заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Олег Волошинов зазначив представникам ЗМІ, що у березні 2023 року робота за напрямком контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції. Було здійснено низку фактичних та камеральних перевірок. В ході проведеної роботи було виявлено 10 порушень при недотриманні суб’єктами господарської діяльності  норм і вимог законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією. Згідно матеріалів фактичних перевірок застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 0,8 млн гривень.

За результатами 108 фактичних перевірок, проведених з питань дотримання законодавства за зберіганням і використанням пального – 22 порушення на суму 0,73 млн гривень, крім того за результатами камеральних перевірок поданих декларацій акцизного податку, моніторингу своєчасності і повноти сплати задекларованих податкових  зобов’язань складено 57 актів камеральних перевірок на суму штрафних (фінансових) санкцій 63,42 тис гривень.

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області подякували суб’єктам господарювання за дотримання норм та вимог податкового законодавства, виконання своїх конституційних обов’язків та адаптацію бізнесу до здійснення діяльності в умовах воєнного стану.

Головне управління ДПС у Полтавській області

На користь податкової служби Полтавщини вирішено справи на суму понад 50 млн гривень  

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють про те, що станом на початок квітня 2023 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з минулих років, знаходиться 1586 справ за позовами платників податків до органів ДПС, на загальну суму 8 556,9 млн гривень.

Як відзначив начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, значну кількість справ, що перебували на розгляді, складають справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання  недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень - 604 справи на загальну суму 8 535,4 млн грн (в тому числі 25 на суму 550,2 тис грн,  порушені в 2023 році).

З початку 2023 року судовими інстанціями області розглянуто 30 справ як за позовами органів ДПС, так і платників податків на загальну суму 75,7 млн гривень. З них вирішено 23 справи на користь податківців та відсуджено до скарбниць держави 50,9 млн грн (67,3 % від суми позовних вимог). Натомість щодо 7 справ правосуддя стало на бік платників податків, загальна сума за такими справами склала 24,8 млн грн (32,7 % від суми позовних вимог).

Нагадаємо, порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Головне управління ДПС у Полтавській області

ЗМІНИ ЩОДО ПОВНОВАЖЕНЬ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ СТОСОВНО ЗУПИНЕННЯ ВИДАТКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА РАХУНКАХ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ, АРЕШТУ ТА СТЯГЕНННЯ КОШТІВ

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що з 1 квітня 2023 року набирає чинності Закон України  від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України  щодо платіжних послуг» (далі – Закон № 2888).

Законом № 2888 були удосконалені положення Кодексу, що стосуються окремих функцій та прав контролюючих органів, а також здійснення контролюючими органами передбачених Кодексом повноважень щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платників, арешту коштів, стягнення коштів (пп. 19 прим.1 .1.21 п. 19 прим.1 .1 ст. 19, п.п. 20.1.31 – 20.1.34 п. 20.1 ст. 20, абзац 2 п. 87.1 ст. 87, п. 89.4 ст. 89, абзаци другий-третій п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94, п. 94.12 ст. 94, абзац перший п. 95.3 ст. 95, абзаци другий, четвертий п. 95.5 ст. 95, п. 101.4 ст. 101 Кодексу).

Такі зміни нададуть можливість здійснювати:

- стягнення коштів платника з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, електронних гаманців в емітентів електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;

- зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях такого платника
податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей;

- накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника
податків, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківського надавача
платіжних послуг, емітента електронних грошей.

Отже, сфера дії таких положень Кодексу поширюється на платіжні операції з коштами, що перебувають на рахунках/електронних гаманцях, у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах.

Більш детально читайте в інформаційному листі ДПС України № 2/2023 за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/544/656891/InfoList2_2023.pdf .

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь