Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 30.03.2023 16:56
Кількість переглядів: 127

Фото без опису

Від мешканців Полтавщини надійшло 3,1 млн гривень податку на майно з фізичних осіб

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомили, що станом на початок березня 2023 року на податковому обліку ГУ ДПС Полтавщини перебувають 265015 платника податку на майно з фізичних осіб, у тому числі: 231186 платника плати на землю з фізичних осіб, 33823 платника по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб та 6 платників транспортного податку з фізичних осіб.

Згідно з вимогами Податкового кодексу України, фізичні особи сплачують податок на підставі податкового повідомлення-рішення відповідно до встановленої форми, в якому зазначається сума податку, та яке орган ДПС надсилає громадянину.

Податок сплачується фізичними особами впродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення. За перші два місяці поточного року до місцевих бюджетів Полтавської області забезпечено надходження в сумі 3,1 млн гривень податку на майно з фізичних осіб.

Дякуємо платникам за сумлінну сплату податків та фінансову підтримку держави.

В Головному управлінні ДПС в області підкреслили, що постійно перебувають на зворотньому зв’язку з платниками, використовуючи такі можливості, як: «гарячi лінії» та комунікаційну податкову платформу,  субсайт Головного управління ДПС    у Полтавській області вебпорталу ДПС, офіційну сторінку ГУ ДПС в області             у соціальній мережі Facebook, а також YouTube канал Головного управління ДПС     у Полтавської області.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Податкові сервіси: зручно, швидко, корисно!

ДПС України продовжує цифровізацію та розвиток сучасних електронних сервісів для платників податків. У ДПС активно працюють над трансформацією та спрощенням процедур адміністрування податків, автоматизації процесів обліку та контролю, що дозволяє легко та просто сплачувати податки.

Одними із основних податкових сервісів, які ДПС України продовжує модернізувати та удосконалювати, є:

- Електронний кабінет;

- загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс;

- сервіс «Пульс»;

- чат бот «InfoTAX»;

- послуги кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг;

- Електронна звітність та інші.

Найпопулярнішим електронним сервісом є Електронний кабінет, який є захищеним, персоналізованим та безпечним програмним продуктом ДПС України. Призначення Електронного кабінету – надати платнику податків можливість реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування у режимі онлайн, суттєво зменшити витрати платників на адміністрування податків і зробити інформацію щодо кожного платника податків доступною та прозорою. Постійне розширення функціоналу Електронного кабінету зводить особисте спілкування з контролюючими органами до мінімуму, що, у свою чергу, економить робочий час та кошти платників податків.

Офіційна сторінка Електронного кабiнету знаходиться за адресою https://cabinet.tax.gov.ua/

За цим посиланням користувачі Електронного кабiнету отримують доступ до порталу, робота з яким здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення.

Електронний кабінет складається з відкритої та закритої частини. Користуватись послугами відкритої частини Електронного кабiнету можна без ідентифікації особи. Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

У приватній частині кабінету за допомогою сервісу «Електронна звітність» платник податків має можливість сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків.

Скориставшись такою послугою, як «Електронна звітність», платники податків отримують економію свого робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків. Крім того, звітність, надіслана до податкового органу в електронному вигляді, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Виховання податкової культури молоді Полтавщини

Головне управління ДПС у Полтавській області з метою підвищення рівня обізнаності та формування податкової культури молоді активно співпрацює із низкою закладів вищої освіти Полтавщини.

Так, нещодавно фахівцями відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС області у форматі ZOOM конференції був проведений семінар - практикум для студентів та викладачів Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Право на податкову знижку».

До уваги майбутніх юристів були запропоновані інформаційні матеріали з питань  декларування, проведений тренінг щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи, у тому числі, з метою реалізації права на податкову знижку.

Під час спілкування з податківцями студенти отримали відповіді на запитання і практичні навички заповнення податкової звітності, ознайомилися з правами та обов’язками платників податків відповідно до норм Податкового кодексу  України.

Під час проведення заходу наголошувалося на важливості повноти та своєчасності сплати податків, особливо під час дії воєнного стану, адже  наповнення державної скарбниці є  важливою складовою підтримки держави на економічному фронті та запорукою майбутньої перемоги.

Наприкінці зустрічі слухачі подякували за отриману інформацію, а податківці надали контакти  для зворотного зв’язку.

                                                                Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь