Державна податкова служба України інформує

Дата: 20.12.2022 10:44
Кількість переглядів: 328

Фото без опису

Запитували? Відповідаємо!

Чи має право на податкову соціальну пільгу державний службовець, який отримує дохід у вигляді заробітної плати та чи необхідно подавати заяву про її застосування?

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Згідно із п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ. Але, якщо державний службовець має право на підвищений розмір податкової соціальної пільги, то він повинен подати заяву в якій зазначається якою саме пільгою він бажає користуватися та додати до заяви підтвердні документи.

Перелік таких документів та порядок їх подання визначений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Отже, державні службовці мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця  у вигляді заробітної плати, на суму 100-відсоткової податкової соціальної пільги без подання заяви.

Також Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що у період з 1 вересня 2021 року  до 1 березня 2023 року в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування та сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Запитували? Відповідаємо!

Який термін реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, здійсненими в період лютий - травень 2022 року, платниками, у яких немає можливості виконувати такий обов’язок? 

Абзацом першим підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового  Кодексу України  (далі – Кодекс) визначено, що платники податків, які не мають можливості своєчасно виконувати податкові обов’язки, зобов’язані забезпечити в ЄРПН реєстрацію ПН/РК, складених за операціями, здійсненими за лютий-травень 2022 року, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, з урахуванням положень Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, та переліку документів на підтвердження, які затверджені наказом Мінфіну.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Внесено зміни до Порядку електронного адміністрування ПДВ

9 грудня під час чергового засідання Кабінета Міністрів України було прийнято рішення внести зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.

Так, з 13 грудня – з дня офіційної публікації в Урядовому кур’єрі 2022 року, почали діяти норми даної постанови Кабінета Міністрів України від 09 грудня 2022 р. № 1377 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість».

Даною постановою передбаченно, що не враховуються під час разрахунку показника ∑НаклОтр суми податку за отриманими платником податку податковими накладними та/або розрахунками коригування, зареєстрованими в Реєстрі, що складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає (припадала) на період, протягом якого платник податку застосовував спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України.

Тобто, в обрахунку показника ∑НаклОтр  не будуть враховуватися суми ПДВ за податковими накладними, складеними за час перебування платника ПДВ на «спецгрупі» єдиного податку.

Окрім того, зазначається, що для осіб, реєстрація яких платником податку є призупиненою відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України, обрахунок показників, визначених цим пунктом, призупиняється на період використання особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу, та продовжує обраховуватися після відновлення реєстрації відповідних осіб платниками податку з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому припинено використання особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу.”

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь