ВИДИ ВОГНЕГАСНИКІВ: ЯК ОБРАТИ?

Дата: 08.12.2022 11:30

Види вогнегасників: як обрати?

Українці все більше користуються генераторами та альтернативними джерелами опалення, через що зросла кількість пожеж.

Є 6 класів пожеж від А до F. Їх визначають від загоряння виду матеріалів та речовин. А –тверді горючі матеріали. Наприклад, деревина, папір, тканина. В – рідкі та тверді речовини, які розплавляються. С – газоподібні речовини. D – метали та їх сплави, Е –- горіння електроустановок до 1000 ват, зокрема генератора, F - рослинні та тваринні олії і жири в обладнанні для приготування їжі.

Для використання є 4 види вогнегасників: Порошковим можна загасити всі класи пожеж, окрім F.  Водопінний вогнегасник використовують для пожеж класу А та В. Вуглекислотний вогнегасник важливий у випадках В та Е. Під час використання балона (він знижує свою температуру до -70 градусів) використовуйте теплі рукавиці. Водний вогнегасник у чистому вигляді допоможе при пожежі класу А, зі спеціальними добавками - при класі В та F.

Пам'ятайте, що водопінний та водний вогнегасник не можна використовувати для гасіння електроустановок. Це небезпечно для життя.