ЩО ТАКЕ ЦИСТОСКОПІЯ І ЯК ЇЇ ПРОЙТИ БЕЗОПЛАТНО

Дата: 15.07.2022 14:53

Що таке цистоскопія і як її пройти безоплатно

Цистоскопія – метод діагностики, що дає змогу за допомогою спеціального приладу (цистоскопа) оглянути слизові оболонки уретри, сечового міхура і виходів сечоводів. Такий метод допомагає виявляти патології, ставити діагноз, брати біоматеріал на аналіз або вводити ліки.

Важливо, що таке дослідження дозволяє діагностувати онкологічні захворювання сечовивідних шляхів на ранніх стадіях, тому входить у перелік пріоритетних у Програмі медичних гарантій.

Цистоскопію слід проходити регулярно людям, старшим за 50 років. Дослідження є для них безоплатним у медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров?я України (НСЗУ) за напрямом «Цистоскопія».

Якщо ж пацієнтові ще не виповнилося 50 років, але він має показання для цистоскопії, то він також може пройти його безоплатно в закладах, які надають амбулаторні послуги за договором з НСЗУ та мають відповідне обладнання.

Знайти потрібний заклад допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Безоплатно пацієнт проходить цистоскопію за направленням лікаря первинної медичної допомоги або лікуючого лікаря.

Послуга надається амбулаторно. Проте якщо виникла потреба в цистоскопії під час стаціонарного лікування, то додатково її оплачувати теж не потрібно.

Під час процедури пацієнт безоплатно отримує:

• консультацію лікаря, виявлення протипоказань, аналіз попередніх досліджень;
  • консультацію анестезіолога;
  • місцеву або загальну анестезію;
  • безпосередньо цистоскопію з ендоскопічною маніпуляцією чи без неї, взяття матеріалу на дослідження;
  • гістологічне дослідження матеріалу;
  • запис результатів обстеження на цифровий носій пацієнта (за бажанням).

Повний перелік послуг можна побачити на сайті НСЗУ (пункт 21 «Цистоскопія», файл «Специфікація»).

Про шість безоплатних досліджень для раннього виявлення онкології, які можна пройти безоплатно, детальніше можна дізнатись за посиланням.

Міністерстов охорони здоров'я України